Jak grilovat 2-palcový hustý steak

Krásný den skoro vyžaduje, že na grilu udeříte nějaké steaky. Hustý, šťavnatý steak může být docela trik, aby se správně připravil. Předpečení steak ho změní na něco, co připomíná hovězí trhavinu, a pokud ho nedosáhnete, tuk se neztotní a váš steak bude žvýkat a chrumkavý. Husté steaky se mohou na vnějším povrchu snadno nasytit a nepřijímat dostatek tepla k pečení uvnitř. Je efektivnější používat nepřímé teplo k vaření hustého steaku.

Předehřejte svůj plynový gril na 20 minut, nebo rozsvítíte uhlíkový grill a počkejte, dokud uhlí nezaskne oranžovou barvou ve středu a nebudou pokryty bílým popelem.

Připravte suché třepení nebo marinády pro váš steak. Který je složen z koření nebo bylin, které chcete ochutnat vaše steaky. Vytvořte pikantní steak v kombinaci 8 lžiček. Kosher sůl, 4 lžičky. Paprika, 2 lžičky mleté ​​černé pepře, 1 lžička. Cibulový prášek, 1 lžička. Kajenský pepř, 1/2 lžičky. Koriandru a 1/2 lžičky. Kurkuma v misce a důkladně je míchá. Naneste suché tření rovnoměrně nad váš steak. Vytvořte červené víno a bylinkové marinády kombinací 2/3 šálku červeného vína, 2 lžíce. Balsamikový ocet, 2 polévkové lžíce olivového oleje, 1 1/2 drceného česneku, 1 lžíce. Nakrájený rozmarýn, 1 polévková lžíce. Nakrájený tymián a 1 polévková lžíce. Nakrájenou petrželku v pekáči. Smažte steaky a nechte je sedět hodinu v chladničce.

Umístěte steak na grilu na nepřímé teplo a zavřete víko. Nechte steaky vařit po dobu 8 až 13 minut na první straně, v závislosti na tom, jak dobře vaříte, jak si přejete steaky.

Překlopte steak a vařte druhou stranu po dobu 6 až 11 minut, v závislosti na tom, jak dobře vaříte, máte rádi steaky.

Odstraňte steaky z grilu a nechte je sedět po dobu 5 minut před podáváním.