Jak podávat čerstvé avokádo

Avokádo je všestranné ovoce, které můžete jíst jednoduše nebo přidat k téměř jakémukoli pokrmu. Zatímco ovoce obsahuje různé esenciální vitamíny a minerály, obsahuje hodně tuku, a proto byste ho měli konzumovat s umierneností. Mnoho různých druhů avokád je k dispozici, v závislosti na ročním období a vašem místě. Většina má podobnou chuť, přičemž odrůdy Fuerte, Hass a Gwen jsou typicky nejchutnější.

Avokádo nakrájejte na polovinu ostrým nožem a potom vyjměte jámu ze středu. Možná budete muset vyndat lžíci.

Odstraňte maso dřevěnou lžící tím, že získáte celou pokožku.

Mash to a míchat s nádechem majonézy pro porce na bagels, krekry nebo rolky.

Smíchejte avokádo s kukuřicí, paprikami a plátky rajčat na výživné, barevné a chutné přílohy. Přidejte další ovoce a zeleninu, jak chcete, abyste vytvořili vlastní podpisovou avokádovou misku.

Podáváme čerstvý avokádo na ovocném salátku a posypeme slaninkami a sezamovými semínky jako alternativu k standardním letním salátům. Můžete také kombinovat s jahodami, kiwi a hvězdami pro exotický ovocný salát.

Proveďte guacamol s čerstvým avokádem kombinací mleté ​​cibule, koriandru, chilli papriček a sýrového avokáda ve velké misce a poté házet nakrájenou rajčaty. Podávejte v kukuřičném tortille nebo tortilla čipy.

Avokádo nakrájejte na plátky a servírujte si s omáčkou na omáčku nebo na hamburger nebo sendviče.

Hodí se avokádo na kostičky nebo guláš na zvláštní výživu.