Jak vařit hotové psy v pánvi

Podle National Dietetic Association, hot dogs obsahují někde mezi 10 až 15 gramů tuku. Pokud se snažíte omezit tučné pokrmy, můžete místo toho používat tučné nebo nízkotučné hotové psy, které obsahují asi 2 až 6 gramů tuku. Pokud nechcete hovězí maso, zkuste turkey dog ​​nebo kuřecí pes, ačkoli mějte na paměti, že tyto možnosti nemají nutně méně tuku. Vegetariáni si mohou také vybrat sójový nebo vegetariánský pes. Nezáleží na tom, jaký druh psa vaříte, jednoduchá příprava na pánvi nepřidá do vašich franků žádné další tuky nebo kalorií a trvá to jen pár minut.

Vaření s vodou

Použijte hlubokou pánvi na vaření vašich hot dogů ve vodě. Ujistěte se, že je vaše pánvi dostatečně hluboce zakotvená pro úplné zakrytí horkých psů vodou, jinak použijte suchou metodu vaření.

Suché vaření

Pokařte pár otvů v hot dogu s vidličkou před vařením. Tím se zastaví horké psy z otoku v horké vodě.

Nalijte studenou vodu přes pálenky v pánvi a ujistěte se, že je zcela zakryjete. Umístěte pánvi nad hořák a hořák otočte vysoko.

Přiveďte vodu na teplotu varu, poté snižte teplo a nechte horké psy vařit pět minut velmi lehkým, nízkým bodem varu.

Umístěte sítko do dřezu a vylejte horkou vodu z pánve. Použijte vidličku k propíchnutí a zvedněte hot dogy, protože budou velmi horké.

Proveďte několik párů diagonálních řezů na vašich hotových psech s nožem, asi o palec od sebe. Tímto způsobem zajistíte, aby vaše hotové psy nebyly nafouklé, když je sušíte v pánvi.

Ohříváme vařičku na hořák nastaveném na středně vysoký ohřev, pak umístěte horké psy přímo do pánve bez vody, másla nebo jiných látek.

Použijte vidličku nebo podobný prostředek, abyste otáčeli hotovými psy, aby rosili rovnoměrně na všech stranách. Nechte horké psy hnědé a občas je otočte asi pět minut. Použijte vidličku k přemístění horkých psů z pánve a na talíř.