Jak léčit nedostatek energie a nadšení

Nedostatek energie a nadšení může ovlivnit celý váš život. Pokud se budete neustále cítit pomalý a běžíte dolů a máte málo vzrušení pro každodenní rutinu, možná budete muset udělat nějaké změny životního stylu, které vám pomohou zlepšit. Jon Gordon ve své knize “10-minutové energetické řešení: overený plán zvyšování energie, snížení stresu a transformace života” říká, že 6 milionů lidí trpí chronickou únavou a dalších 25 milionů trpí přetrvávající únavou. Pokud jste jedním z nich, existují způsoby, jak zvýšit svou energii a vrátit své nadšení pro život.

Snížení spotřeby kofeinu. Omezte, kolik kofeinovaných nápojů, jako je káva, čaj a energetické nápoje, konzumujete každý den, doporučuje Gordon, protože narušují vaše normální spánkové cykly a způsobují, že běžíte na adrenalinu, který brání dostatečnému odpočinku a odpočinku.

Jít spát brzy. Získejte dostatek spánku, protože to zastaví cyklus vypouštění energie ve svých stopách. Zamíchejte mezi sedmi a osmi hodinami každou noc, protože to je částka, kterou potřebujete k osvěžení a probudit se dostatečně energií, abyste mohli začít nový den.

Získejte nějaké cvičení. Pravidelné fyzické pohyby zlepšují vaše kardiovaskulární zdraví, vaše krev se pohybuje a zvyšuje váš metabolismus, říká Gordon. Jděte na běžku, jděte do posilovny, projděte se po bloku nebo dokonce zapněte nějakou hudbu a jen se tancujte. Cílem je dostat svou srdeční frekvenci tak, abyste cítili, že se vaše energie začne vracet.

Jezte výživné potraviny. Přidejte potraviny s bílkovinami a vlákniny do vaší stravy, abyste zvýšili energii. Vyzkoušejte ořechy, ovoce, zeleninu, celozrnný chléb, kuřecí maso, ryby a jogurt, protože mohou všechny zvýšit váš metabolismus a poskytnout vám více energie.

Vytvořte si seznam zajímavých věcí ve vaší práci, ve škole nebo v osobním životě. Zkontrolujte svůj seznam, když zjistíte, že vaše nadšení ubývá. Hledání jediné věcí, která vás nadchne, pomůže vaše nadšení návrat. Uchovávejte seznam nadcházejících událostí a aktivit, na které se těšíte. Vědět, že máte dovolenou nebo plánovanou noc, vám pomůže najít nadšení i v jiných částech vašeho života.

Usměj se. Usmívat se všem, se kterými se setkáváte, Zelig Pliskin ve své knize “Nadšení: vzorce, příběhy a postřehy” doporučuje, protože zlepší vaši náladu a pomůže vám zvýšit nadšení vašeho každodenního života. Předstírejte, že jste nadšeni, dodává Pliskin a je pravděpodobné, že zjistíte, že skutečně máte spoustu věcí, které je třeba vzrušovat.