Jak pečeme s besanovou moukou

Besanská mouka je základem indických a bangladéšských pokrmů. Mouka je z mletí pražené cizrny a dává jídlo jídla ořechová chuť s houževnatější strukturou. Pečeme moukou z jemné mouky a děláte vše, co byste chtěli s univerzální moukou, jako jsou koláče, sušenky, těstoviny pizzy a chleby. Besan mouka má 387 kalorií na šálek a je vysoká v vláknině, vápníku a bílkovin, což je zdravější alternativa k univerzální mouky.

Nahrazení mouky pro univerzální mouku. Dorty a chleby se nebudou zvyšovat s besanovou moukou a budou mít tlustší texturu.

Mouku dvakrát nasypete, než jej přidáte do nějakého receptury na pečení, aby se zvýšil vzduch obklopující mouku. To zahrnuje více vzduchu do receptů, které vyrábějí lehčí pečivo.

Zvyšte kvasnice při pečení chleba a koláčů, abyste pomohli půdě. Upravte recepty o dalších 50 procent kvasnic. Pokud recept vyžaduje 2 lžičky. Z kvasnic, přidejte 3 lžičky. Kvasnic.

Přidejte dodatečnou sódu na pečení na recepty, které nevyžadují kvasinky, aby pomohly při stoupání. Zvyšte 1 lžičku. Sódy na 1 1/2. To pomáhá vytvářet lehčí strukturu s tím, že sóda probublává vařením.