Jak převést všestrannou mouku na chlébovou mouku

Dobrý recept na chléb vás může inspirovat k naplánování večera pečení, které má za následek nádherný zápach čerstvého chleba, který se rozlévá do vašeho domova. Mnoho receptů na chléb vyžaduje houskovou mouku a můžete mít pouze ruční mouku. Existuje způsob, jak vyrobit všestrannou mouku vhodnější pro použití v receptu na chléb přidáním pšeničného lepku do mouky.

Rozdíl

Chléb mouka má vyšší procento bílkovin, také známý jako gluten, když mluvíte o moučné bílkoviny, než všestranné mouky. Gluten z obilí je věc, kterou se lidé s celiakií musí vyhnout. Gluten dává chleba nebo pečivo silnější a žvýkací. Cukrářská mouka, určená k produkci lehkého těsta, který není tvrdý, má mnohem nižší obsah bílkovin. Víceúčelová mouka je o několik procent méně, pokud jde o obsah bílkovin ve srovnání s chlebovou moukou, ale má více bílkovin než mouka z koláče.

Balený pšeničný lepek

Pšeničný lepek, vitální pšeničný lepek nebo pšeničná lepeň – může jít o jakoukoli variantu těchto názvů – je již součástí mouky a je také k dispozici jako prášek k prodeji jak online, tak v obchodech. Obvykle se v gurmánských a zdravotních potravinářských obchodech nacházejí v blízkosti fazole a alternativní moučky. Pokyny pro skladování se liší, ale měly by být uvedeny na obalu.

Žádný konsenzus

Jediné důsledné rady ohledně přeměny všestranné mouky na chléb mouku je, že musíte přidat nějaký pšeničný lepek. Problémem je, že nikdo nesouhlasí s částkou. Společnost Red Star Yeast navrhuje přidat 1 čajovou lžičku vitálního pšeničného lepku na 1 šálek všestranné mouky Cook Thesaurus doporučuje 2 čajové lžičky lepku na 1 šálek mouky TipNut.com doporučuje přidat 1 polévková lžíce glutenu na neurčené množství všech Mouka, a Better Homes and Gardens naznačují 1 až 3 polévkové lžíce glutenu na recept. Množství lepidla pro víceúčelovou mouku již se může lišit, takže než přidáte další, je pravděpodobně dobrý nápad vychutnat si některé testy. Začněte přidáváním malých množství lepku do testů, abyste zjistili, jak fungují. Bohužel to bude zkušební a chybový proces.

Kanadská mouka

Další možností je koupit nějakou univerzální mouku vyrobenou v Kanadě. Sweetapolita, kanadská webová stránka o dortu, konstatuje, že kanadská všestranná mouka má ve Spojených státech mírně vyšší obsah bílkovin než všestranná mouka, což činí kanadskou všestrannou mouku vhodnější pro použití v receptech chleba. Kanadská chlebová mouka má také vyšší obsah bílkovin než americká chlebová mouka.