Jak řídit pasivní agresivní chování u dětí

Pasivně agresivní dítě se pokouší získávat nad svým rodičům ignorování požadavků, otázek a odpovědností. Podle empoweringových rodičů pasivní agresivní děti nevědí, jak komunikovat, když se cítí rozzlobeně nebo úzkostlivě, a místo toho, aby se chovali, stávají se odolnými a emocionálně uzavírají. Máte-li pasivně agresivní dítě, může se stát, že je pronásledujete po celém domě, neustále připomínat jejich práci a domácí úkoly a nevyhnutelně jim pomáhat dokončit své povinnosti.

Zůstaňte klidní a zůstaňte pod kontrolou svých emocí. Může být snadné se s dítětem dostat do argumentu, když jsou pasivní agresivní, s výmluvami nebo s rozčilením. Nezapomeňte, že chování vašeho dítěte je jejich mechanismem zvládnutí, a když zůstanete pevně a pod kontrolou, pomůžete situaci odstranit.

Rozdělte odpovědnost vašeho dítěte. Přerušení jednoho úkolu do několika menších úkolů může způsobit, že úkol se pro dítěti zdá být zvládnutelnější a méně frustrující. Například pokud má dítě úkol pro domácí úkol, můžete je požádat, aby pracoval v průběhu 30 minut v průběhu noci nebo ho rozdělil na polovinu.

Odstraňte rozptýlení, když má vaše dítě úkol vykonávat. Vypněte televizor, rádio a herní systémy a dejte je do oblasti, kde ostatní děti nehrají. Dejte své dítě do prostoru s otevřenými dveřmi, abyste mohli sledovat jejich průběh.

Zůstaňte pevné a konzistentní s vaším dítětem. Pokud se zeptáte svého dítěte, aby něco učinilo, nevzdávejte se v jeho pasivním agresivním chování nebo nezapomeňte na očekávání, která jste jim dali. Připomenout dítěti úlohu po ruce a držet se vaší žádosti, v průběhu času se dozví, že se nevzdáte nebo jeskyni.

Poskytněte pomoc vašemu dítěti. Pomozte svému dítěti začít dělat úkol nebo úkol, pokud se zdá, že začíná bojovat. Například, pokud má vaše dítě prádlo, ale přesto se stará o správné provedení, nalijte prací prostředek do pračky a poté mu řekněte, aby dokončil zbytek úkolu.

Nastavte jasné důsledky pro špatné chování. Nastavíte-li pravidlo, požádejte dítě, aby něco učinil nebo požádal o konkrétní akci, a nedodrží jej, a za ně spraví spravedlivé a racionální trest. Pokud například požádáte vaše dítě, aby před dokončením televizního vysílání dokončilo domácí úkoly a dokončilo jen polovinu z toho, mohlo by to být reakce, že jim bylo odepřeno určitý počet dní.

Vyvarujte se situacím, které dávají vašemu dítěti kontrolu nad ostatními. Vyhněte se situacím, jako například “Můžeme všichni jít dostat zmrzlinu po mytí nádobí”. To umožňuje vašemu dítěti ovládat všechny členy rodiny a neposkytuje pro své chování žádné skutečné důsledky. To jen zhorší jejich pasivní agresivní chování.