Jak si vyrobit jemnou špičku z hovězí svíčkové v hrnci

Pečená hovězí svíčková – také nazývaná kulatá nebo kulatá pečená špička – je dobrou volbou pro vaření v kuchyni Crock-Pot. Jeho umístění v zadní části krávy znamená špičatou špičku z hovězí svíčkové, která je svalnatá svalová hmota složená z pevných svalových vláken a velkého množství pojivové tkáně. Vzhledem k tomu, že nejlepší způsob, jak relaxovat svalová vlákna, rozbít pojivové tkáně a zajistit, aby vaše maso stalo se něčím, je vlhkost a dlouhá doba vaření, Crock-Pot je logickou a časově úspornou volbou.

Odstraňte viditelný tuk z okraje pečené ostrým kuchyňským nožem. Ačkoli špíz z hovězí svíčkové je obecně štíhlá a můžete si trochu odtučnit, odstranění i malého množství činí vaše maso zdravější. Odstranění přebytečného tuku také činí vařící kapalinu méně mastnou, obzvláště důležité, pokud zamýšlíte zahustit a podávat omáčku s vaším jídlem.

Smažte sušenou suchou třešničkou až 24 hodin před vařením ve vašem hrníčku. Ponechte to jednoduché otíráním pečeně se směsí černého pepře a mletého česneku nebo přidávejte další příchuť s dalšími kořeními, jako je koriandr, paprika, čerstvý nebo sušený rozmarýn, strouhaná cibule a sušené tymián. Chléb pečte v plastovém pytlíku do 30 minut před vařením.

Nalijte malé množství mírně kyselé kapaliny – asi 1/2 šálku – po pečeně po přidání do vaší nádoby. Kyselé přísady pracují na rozbíjení proteinových vazeb, které drží svalové vlákna dohromady, a také pomáhají rozpouštět pojivovou tkáň. Směs balsamikového nebo jablečného jablečného octa, sójové omáčky, omáčky Worcestershire a suché hořčice poskytuje dobrou základnu, se kterou je třeba začít. Jak se vaří maso, džusy, které se vypouštějí z pečiva, zvyšují množství kapaliny a dávají jí masovou příchuť.

Pečte opečenou po dobu 8 až 10 hodin na nízké teplotě nebo dokud teploměr masa nedosáhne 140 stupňů F. Vyhněte se přepečení, zvláště pokud používáte ve vaší tekutině kyselé přísady. Časem kyslé složky začnou odvádět vlhkost z vaší pečeně, a přepečení může způsobit, že se stane tvrdý a suchý.