Jak vařit 6-oz. Filet z hovězí svíčkové

Filet filé je bohatě ochucený, často vysoce mramorovaný řez masa, který obecně vyžaduje vysokou cenu ve srovnání s jinými kusy. Kvalita masa, kterou si vyberete, určuje strukturu a chuť masa a maso označené jako nejlepší je nejvyšší kvalita, následované výběrem a výběrem a jsou odpovídajícím způsobem oceněny. Přední filé mohou být o něco těžší najít, ale stojí za to hledat pro mnohé.

Odstraňte filé z hovězí svíčkové z chladničky a zahřejte na pokojovou teplotu 90 minut před vařením. Uchovávejte filé filé pokryté plastovým obalem po celou dobu.

Podložte steak suchým papírovým ručníkem, dokud nezůstane žádná vlhkost, a podle potřeby vyměňte papírové ručníky.

Oběma stranám masa nakrájíme extra panenský olivový olej nebo směs extra panenského olivového oleje a roztaveného másla v poměru 50:50. Smažte obě strany masa mořskou solí nebo košerovou solí a čerstvě mletou černě pepřovou chuť spolu s čerstvými nebo sušenými bylinkami, které chcete použít.

Ohřejte suchou pánvi dostatečně velkou, aby držel steak vysokou teplotou až do bodu kouření.

Umístěte steak do suté pánve. Vařte steak po dobu dvou až tří minut na každé straně pro vzácný steak, čtyři až pět minut pro střední a šest až sedm minut pro středně dobře. Pro více dobře připravený steak vaříme maso po dobu sedmi až devíti minut na obou stranách. Během procesu vaření nepoužívejte steak.

Přeneste steak na podnos nebo talíř. Ponechte ho odpočívat bez krájení nebo nakrájení na pět až sedm minut, aby se šťávy mohly rozdělovat. Podávejte po uplynutí minimálně pěti minut.