Jak vařit kabobs v konvenční troubě

Neočekávaná dešťová sprcha může tlumit vaši náladu, pokud plánujete sloužit grilované kabobové na příštím rodinném setkání nebo víkendové večeři. Ale pokud máte konvenční troubu, můžete stále připravit barevné kabob. Ačkoli trvá trochu déle než grilování, pečení vaší masové a zeleninové kabobové v troubě je efektivní – stejně stejně lahodná – metoda vaření vašich kabobů.

Namočte si dřevěné kabobové špeky do vody přes noc. Tím zabráníte vysušení a pálení v troubě, což může vážně ovlivnit chuť vašeho masa a zeleniny.

Nakrájejte vaši požadovanou zeleninu na kousky, které lze jednoduše navléknout na dřevěný špíz. Vyberte si zeleninu na základě vašich osobních preferencí. Společná kabobová zelenina obsahuje houbové knedlíky, papriku, cibuli, cherry rajčata, squash a cukety. Malá zelenina, jako jsou třešňové rajčata nebo houbové knedlíky, může být ponechána celá. Zelenou zeleninu nastavte pro pozdější použití.

Ořežte si požadované maso do kostek velikosti kousnutí. Pro zajištění důkladného vaření by měly být kostky masa zhruba stejné velikosti. Oblíbené maso pro kabobs zahrnuje hovězí svíčková, vykostěné kuře, vepřová panenka, jehněčí a krevety.

Marinujte maso nejméně 30 až 60 minut před vařením. Zatímco někteří lidé se rozhodnou použít hotovou marinádu, můžete si také vyrobit vlastní olivový olej, česnek a různé bylinky a koření. Uchovávejte maso v chladničce, zatímco marinuje. Je-li to žádoucí, přidejte zeleninu do marinády pro zvýšení chuti.

Předehřejte troubu na 375 stupňů F.

Závit marinované maso a zeleninu na namočené dřevěné špízy. Neváhejte a uschovejte kabobs podle libosti, neexistuje žádné pravidlo ani etiketa pro sestavování kabobů. Ponechte však alespoň 1/2 palce mezi každým kusem, abyste mohli řádně vařit.

Uspořádejte sestavené kabobové pece na plech, který byl potažen nástřikem na pečení. Ponechte alespoň 1 palec mezi kabobami na plechu.

Vařte kabobs v troubě po dobu 20 až 30 minut a otáčejte každých 5 až 10 minut. Čerstvý štětec – čerstvá – marináda na kabobách během posledních pěti minut vaření.