Jak vařit krk jehněčí

Přestože v Severní Americe není běžnou praxí, je v mnoha dalších částech světa zvykem používat všechny části zvířete k přípravě jídla. Použití částí, jako jsou vnitřní orgány a řezy z méně běžných oblastí, pomáhá snižovat množství odpadu a šetří peníze. Jehněčí krk je jeden řez, který můžete použít pro přípravu chuťových knedlíků a kelímků stejnými metodami jako většina ostatních kusů jehněčí.

Opečený

Předehřívejte troubu na 350 stupňů Fahrenheita.

Dušený

Odstraňte veškerý tuk z 1 libry vykostěného jehněčího krku ostrým nožem a vyhoďte ho. Řez krk do kostek velikosti kousnutí.

Nakrájejte 1 lb cibule na kroužky a 1 kg mrkve a brambor do kruhů.

Zakryjte spodní část pečícího nebo roštu s jednou vrstvou brambor. Šlehačkou jehněčí, cibulí a mrkví rozšiřujte na vrchol brambor.

Do směsi nalijte 1 ½ šálku kuřecích nebo jehněčích a umístěte misku do trouby. Pečte krky po dobu 1 ½ hodiny, dokud nejsou vařené. Po vysušení jehněčího masa a zeleniny přidávejte další zásoby za 45 minut.

Přidejte 2 polévkové lžíce. Olivového oleje v hrnci na středně vysokém ohni.

Přidat 2 libry. Jehněčího krku, nakrájené na části s kostrou neporušené. Sauté jehněčí a často se otáčejte, dokud není ze všech stran ošoupáno.

Stlačte šťávu z jednoho citronu nad jehněčím a házejte asi šest větví čerstvého tymiánu do hrnce. Nalijte 1 až 2 šálky vody, kuřecího nebo jehněčího masa nad maso a přiveďte ho do varu.

Znížte teplo a pokryjte hrnec. Nechejte tekutinu asi hodinu vařit, dokud není jehněčí krk jemný. Pravidelně zvedněte víko a nechte jehněně promíchat během vaření.