Jak zpomalit vaření kachny

Zajímá vás nějaká domácí kachna, ale trochu zastrašená myšlenkou vaření celé kachny? Zkuste dát vaši kachnu do pomalého sporáku s některými lahodnými čínskými ingrediencemi, včetně zázvoru, anýzu, zelené cibule a muškátového oříšku. Budete mít vlhkou, něžnou kachnu v Pekingu ve čtyřech hodinách vaření. Příprava tradiční pekingské kachny není proces náročný na práci. Pak se můžete posadit, uvolnit a nechat váš pomalý sporák pro vás udělat zbytek práce.

Umístěte stojan na spodní část velkého pomalého sporáku. Použijte stojan na vaření rýže, sklápěcí parní koš nebo dokonce míčky z cínové fólie, aby byla kachna zvýšena v pomalém sporáku.

Odstraňte tolik kůže z kachny, jak můžete, pomocí kuchyňských nůžek a rukou. Odstraňte krk a drobky z dutiny kachny a odstraňte je nebo je nechte chladit pro další použití.

Smíchejte kukuřičný sirup, omáčku tamari a ocot v malé misce. Dát stranou.

Kombinujte čínský pět kořenícího prášku, kmínu a muškátového oříšku v malé misce. Třejte kořením po celém vnitřku a venku kachny.

Vezměte kachní dutinu s hvězdným anýzem, oranžovou, zázvorovou a pepřovou kukuřicí.

Umístěte zelenou cibuli na regál v pomalém sporáku. Umístěte kachnu, prsa nahoře, na cibuli. Zachyťte kukuřičným sirupem, omáčkou tamari a octem přes kachnu.

Cook na vysokém nastavení po dobu čtyř hodin. Podáváme horké.