Jak diktovat dítě pro špatný jazyk

Pokud chcete ochránit vaše dítě, může váš štít dosáhnout až dosud. Bude nevyhnutelně slyšet špatný jazyk, ať už od svých přátel v škole, z televize nebo jednoduše z doprovodu na poště. Bude také téměř nevyhnutelně vyzkoušet několik vulgárních slov ve svém vlastním jazyce. Jak se rozhodnete ho disciplovat za to, že používáte špatný jazyk, závisí hlavně na jeho věku a vašich osobních hodnotách.

Zastavte šok nebo smích. Váš počáteční šok při naslouchání vašeho dítěte používá vulgární slovo nebo “noční jazyk” se může dokonce proměnit v zábavu. Časopis rodičů on-line povzbuzuje rodiče mladších dětí k tomu, aby řídili své odpovědi, silná odezva, jako je smích nebo vztek, může způsobit, že vaše dítě bude pokračovat v tom, že v budoucnu bude vyvolávat podobnou pozornou reakci. Pokud ignorujete jazyk, vaše malé dítě si může uvědomit, že to není účinný nástroj pro uchopení pozornosti a může jej úplně přestat používat.

Nastavte jasná očekávání od začátku. Jakmile vaše dítě začne ukázat, že zná rozdíl mezi neutrálními a “špatnými” slovy, poraďte se s ní, jaký jazyk nebude tolerován. Můžete roztřídit slova podle úrovně tolerance – ty, které nemáte rád, ale “sklouznete” (např. “Hloupé”) a slova, která nikdy nebude v pořádku, jako jsou rasistické a sexistické slová – nebo můžete jednoduše dát vašemu dítěti Seznam slov, která jsou zcela nepřijatelná. Požádejte ji, aby přišla se všemi špatnými slovy, která si může myslet a kódem je první písmeno, jako je slovo “F” a slovo “S”. Přidejte své vlastní, pokud si myslíte, že ví víc a její seznam není dostatečně dlouhý. Také se spojte s hledáním alternativ kletných slov, jako jsou “střílet” a “fudge”, nebo hloupé hnusy, jako je “boohockey!”

Sledujte pokaždé trestem. Upozorňujte své dítě na důsledky špatného slova předtím, než se pokusí použít jiný, a vynucujte tyto důsledky pokaždé, když slyšíte špatný jazyk. Někteří rodiče jsou kreativní s technikami, jako je například zasílání svých dětí do koupelny pokaždé, když používají “hrnčířky” slova, ale starší dítě může lépe reagovat na ztracené výsady, jako je čtvrtina odečtená od příspěvku pro každý trestný čin.

Chvalte své dítě za používání zdravého jazyka. Bude pravděpodobně chtít použít více konstruktivních slov, pokud ji chválíte, když je používá. Například můžete říci: “Miluji, že jste použili svůj velký slovník, abyste vyjádřili váš hněv, než abyste se rozhodli koketovat.”

Praxe, co kážete. Vaše dítě může slyšet špatný jazyk, který přichází z jeho domova. Neočekávejte, že by vaše děti používaly dobré slova, pokud vy a váš partner máte potíže s držením svých vlastních zrad. Ospravedlňte se, pokud náhodou necháte špatné slovo vyklouznout, aby vaše dítě nezačalo předpokládat, že cussing je “dospělý.