Jak léčit staré skvrny přirozeně

Věkové skvrny, také známé jako játrové skvrny, se nejčastěji nacházejí v oblastech těla, které jsou vystaveny nejvíce slunečnímu záření. Tato místa jsou způsobena nárůstem melaninu. Jak stárnete, vaše přirozená míra odlupování nebo míra obratu mrtvých na nové kožní buňky se snižuje a hyperpigmentované oblasti pokožky se neodstraní tak rychle. Věkové skvrny nevyžadují lékařskou léčbu, ale pro kosmetické účely může dermatolog předepisovat chemické blednutí nebo exfoliační ošetření, které pomohou snížit jejich vzhled. Stejné výsledky můžete dosáhnout pomocí přírodních opravných prostředků.

Pravidelně odlupujte pokožku, abyste odstranili mrtvou horní vrstvu pokožky a vystavili novější kožní buňky. Vytvořte přírodní exfoliační křovinu kombinací 1/2 šálku medu s 1/4 šálku cukru. Smíchejte med a cukr dohromady, abyste plně spojili materiály a uložte směs do uzavřené nádoby v chladničce, pokud ji nepoužíváte.

Namočte obličej teplou vodou a z nádoby odložte malé množství křoví. Aplikujte křovinu na obličej a pomocí prstů opatrně protřejte keramiku na obličej v kruhu po dobu jedné až dvou minut. Otřete křovinu z obličeje vlhkým, teplým hadříkem.

Zbavte své věkové skvrny přirozeně čerstvou citronovou šťávou. Mezi oběma rukama vložte citrón, abyste uvolnili své šťávy. Citrón nakrájejte na polovinu a pak na polovinu citronu protřepete věk. Alternativně můžete do věkových skvrn aplikovat čerstvě vymačkanou citronovou šťávu pomocí bavlněné koule nebo bavlněného aplikátoru. Po 10 minutách vypijte šťávu teplou vodou. Znovu použijte šťávu v noci.

Naneste čerstvou papáji na staré skvrny jako alternativu k použití citronové šťávy pro vyblednutí. Řez tenké plátky pokožky ze zelené papáje. Stlačte masivní stranu pokožky na věkové skvrny po dobu 15 až 20 minut. Případně můžete papája vystřihnout na malé kousky a přitisknout je do buničiny s vidličkou nebo bramborovým masher. Aplikujte buničinu na vaše staré skvrny prsty a nechte masku sedět 15 minut před opláchnutím. Používejte denně.

Aplikujte SPF 15 nebo vyšší opalovací krém pravidelně, abyste ochránili pokožku. Citronová šťáva obsahuje přírodní formy kyseliny glykolové a citronové, které mohou způsobit zvýšenou citlivost na slunce. Pravidelné používání opalovacího krému chrání vaši pokožku a také pomáhá předcházet vzniku nových věkových skvrn.