Jak léčit suchý nos

Suchý nos je nepohodlný, ale zacházení s tímto příznakem způsobuje, že se budete cítit lépe. Cenná část dýchacího systému, váš nosní průchod filtr, teplo a zvlhčuje vzduch před tím, než vstoupí do vašich plic, hlien a řasina, nebo nosní chloupky, chrání vaše plíce zachycením cizí hmoty a infekčních organismů. Léčba suchého nosu je důležitá pro vaše zdraví a existuje několik kroků, které vám pomohou zvládnout tento obtěžující příznak.

Kroky k léčbě suchého nosu

Pro zvlhčení suchého nosu použijte rozprašovače solného roztoku nebo solné vody, které jsou bez příplatku (OTC). Tyto jsou bezpečně použitelné, když je váš nos suchý a může být také užitečný při cestování na letadlech nebo do suchého prostředí. Pokud lékař výslovně neodporučí, vyvarujte se používání rozprašovačů OTC decongestants, protože jejich dlouhodobé užívání může poškodit nosní řasu a zhoršit zácpy.

Pijte dostatek vody nebo jiných tekutin, abyste opravili, nebo se vyvarovali dehydratace, a zajistěte, aby nos držel dostatek hlenu. Vzhledem k tomu, že hlenovité linky a navlhčí vaše nosní průchody a pomáhají zachytit vzdušný materiál, jako jsou nečistoty, bakterie a jiné nečistoty, mají dostatek hlenu, je důležitou součástí imunitního systému.

Umístěte zvlhčovač do vašeho domova a kanceláře, abyste přidali vlhkost do vzduchu, který dýcháte. Ujistěte se, že postupujte podle pokynů výrobce pro čištění jednotky, abyste zabránili růstu bakterií. Agentura USA pro ochranu životního prostředí doporučuje používat pouze destilovanou nebo filtrovanou vodu v domácích zvlhčovacích jednotkách – zejména v chladných mlhách – protože tyto typy zvlhčovačů mohou uvolňovat minerály a bakterie do vzduchu v místnosti.

Naneste malé množství zvlhčujícího krému na otvor uvnitř nosu. Nechte zvlhčovač do pokožky, abyste zabránili vdechnutí produktu. Držte se pryč od hydratačních prostředků na bázi ropy, které by mohly způsobit pneumonii, pokud by došlo k náhodnému vdechnutí do plic. Místo toho použijte vodní hydratační přípravek nebo se poraďte se svým lékařem o použití nosní hydratační masti.