Jak odstranit černé pupeny značky

Po dlouhém boji, jak se zbavit akné, pravděpodobně budete chtít dýchat úlevu, jakmile se ten poslední pupík léčí. Cesta však nemusí skončit. Ve skutečnosti léčená akné léze mohou zanechat zbarvení za sebou, někdy ve formě černých pupínek. Jakkoli to může být taková rozčilování, nenechte to odradit. Existují způsoby, jak odstranit značky černé pupínky a obnovit pokožku na dosavadní jasnost.

Umyjte si tvář dvakrát denně bez ohledu na to, co. Dokonce i když jste v noci unaveni a chtějí usnout ve vašem make-upu, ne. Udělejte si čas na důkladné omytí pokožky jemným čisticím prostředkem.

Léčte jakékoliv akné, které stále zůstává na pokožce. Bez toho, aby bylo vaše akné pod kontrolou, léčba pupínek je marná, protože budete muset opakovaně opakovat tyto léčby znovu a znovu. Aplikujte krém na bázi benzoylperoxidu na akné, abyste ho vysušili a zabili bakterie, která ho způsobují.

Použijte citronovou šťávu na vaše černé pupeny. S čistými prsty nanášejte značky na malé množství citronové šťávy. Nechte šťávu úplně vyschnout, než opláchnete obličej teplou vodou. Opakujte tuto léčbu jednou denně po dobu několika týdnů, abyste viděli, že vaše černé pupínky se zvětšují a stávají se méně nápadné.

Aplikujte tretinoin na vaše černé pupínky jednou denně. Získejte tento krém na předpis od svého dermatologa. Aplikujte malé množství přímo na vaše pupeny značky, masírovat ji do pokožky, dokud smetana nezmizí. I když tento krém může způsobit podráždění, sníží se výskyt pupkových značek a podpoří rovnoměrnější tón pleti při konzistentním používání.

Proveďte jemnou chemickou kůru v kanceláři dermatologa. Používá se kyselina glykolová nebo kyselina mléčná. Jakmile je kůra připravená, kyselina se otírá na vaše černé pupínky a nechá se několik minut sedět, když proniká hluboko do pokožky. Jakmile je kyselina odstraněna, může se vaše kůže cítit těsně a na několik dní vypadat červeně. Vaše pokožka se může také oloupat a vločkovat. Po několika relacích by se vaše černé pupínky měly objevit lehceji a spojit se s okolní barvou pleti.