Jak odstranit tváře mateřské znaménka

Rodné znaménka jsou v podstatě růst na kůži. Podle Clevelandské klinice přicházejí ve dvou základních formách. První je často označována jako červená mateřská znaménka, která se z velké části skládá z krevních cév blízko povrchu kůže. Druhá je pigmentovaná mateřská značka, která se skládá z přebytečného melaninu. Metody používané k odstranění mateřského znaménka závisí převážně na typu.

Poraďte se s dermatologem, než se pokusíte o zesvětlení, ztlumení nebo odstranění mateřských znamének. Některé typy mateřských znamének se mohou zhoršit a také naznačit základní stav, takže lékař by měl posoudit známku pokožky, aby zhodnotil možné komplikace před doporučením léčby.

Podstoupit laserovou terapii k odstranění mateřského znaménka, doporučuje Americká akademie dermatologie. Port-vinné skvrny, hemangiomy, café au lait spoty a mnoho dalších typů mateřských znamének reagují příznivě na laserovou terapii. Laserová energie snižuje krevní cévy související s hyperpigmentací, což způsobuje, že známka ztrácí a získává barvu blíže k okolní kůži.

Zmrazení mateřského znamení skrze proces kryoterapie, naznačuje Cleveland Clinic. Extrémní změna teploty způsobí, že zabarvená oblast zemře a nakonec spadne.

Odstraňte mateřskou značku chirurgickým zákrokem. Vrozené nevi jsou běžně léčeny tímto způsobem, ale hemangiomy mohou někdy vyžadovat chirurgický zákrok. V této formě léčby kosmetický chirurg vytvoří řez kolem mateřské značky a vytáhne z kůže. Oblasť je přestavěna a zraněna šitím nebo opatřena kožním štěpem.