Jak vařit hamburgerové buchty pro hamburgery

Hamburger bez chleba je trochu jako sendvič bez chleba – vypadá to trochu osaměle. Je možné jíst burger mezi velké listy hlávkového salátu nebo houbami Portobello a můžete také házet burger na talíř a předstírat, že máte absolutní zážitek z hamburgeru bez sacharidů. Existují chvíle, kdy tradice je způsob, jak se valit a hnízdící váš dokonale vařený hamburger mezi dvěma teplými kvasnicemi je jediná věc, která uspokojí touhy hamburgerových puristů. Můžete si vytvořit kreativu o tom, jak si připravujete buchty a přidáte svůj vlastní podpisový nádech na svůj domácí pečený hamburger.

Stovetop Steaming

Naplňte spodní nádobu dvojitého kotle o cca 1 palec vody a vložte parní vložku do nádoby.

Mikrovlnná pára

Přiveďte vodu k rychlému varu.

Pečicí trouba nebo horké trouby

Oddělte buchty a vložte je do parníku. V závislosti na velikosti vaší nádoby, parní víno vždy jen 3 až 4, aby bylo zajištěno, že každá hrnka je rovnoměrně zahřátá.

Venkovní gril

Nasaďte víčko do hrnce a parní buchty po dobu 20 až 30 sekund. Pokud necháte buchty v parníku příliš dlouho, stanou se mokré a nepoživatelné.

Vytáhněte troubu z ruky a opatrně odstraňte buchty kleštěmi, abyste zajistili, že chleba nebudete trhat.

Utřete čistý kuchyňský utěr lehce do vodovodní sítě. Nechcete saturovat ručník vodou tak, jak chcete, aby vám chleba poskytl jen trochu vlhkosti.

Do středu ručníku uspořádejte dva až tři buchty a sklopte okraje po stranách a na vrcholech buněk.

Umístěte buchty pokryté uterákem do mikrovlnné trouby a vařte asi 10 až 20 sekund na plný výkon nebo dokud nejsou buchty měkké a teplé. V závislosti na příkonu vaší mikrovlnné trouby budete pravděpodobně muset vařit déle, ale zahřívejte je v krocích po 5 sekundách, aby se nestvrdily. Pokud jsou chléb zmrzlé, může být zapotřebí je zapékat v mikrovlnné troubě po dobu až 30 sekund.

Upravte horní stojan trouby nebo horké trouby tak, aby se nacházel asi 6 centimetrů od topného tělesa.

Předehřejte troubu, aby se upečila, a pokryjte plátky cookie s kusem hliníkové fólie při ohřevu trouby.

Oddělte buchty a položte je lícem nahoru na list cookie.

Vytáhněte troubu z trouby a pečlivě posuňte nádobu do trouby.

Opečte buchty po dobu 30 sekund až 1 minuta, nebo dokud nedosáhnou požadované úrovně opékání. Opečená houska je ideální pro hamburgery, které mají spoustu koření, takže chléb není tak snadno nasycený jako dušená kukuřice.

Naplňte malou stříkací láhev asi jednu čtvrtinu plnou vody. Ujistěte se, že používáte lahvičku vyhrazenou pouze pro vodu a nikoli pro čištění. Nechcete, aby váš hamburger měl náznak amoniaku nebo levandule vonícího čističe.

Mlhněte na vnější straně hamburgeru s 1 střikem na jeden chléb, aby nebyly příliš vlhké.

Řádek tři až čtyři buchty uprostřed velkého kusu hliníkové fólie a volně sklopte strany kolem buněk a utěsněte a ponechte dostatek vzduchu uvnitř fólie pro vytvoření páry. Pokud vaříte pro dav, budete potřebovat dostatek kousky fólie, aby jste vyhověli příslušnému počtu buněk.

Umístěte chléb na zadní straně grilu přes nepřímé teplo nebo na horní stojan, pokud má váš gril druhý stojan. Nechte páru vybudovat, když grilujete své hamburgery.

Vytáhněte troubu z ruky a vyjměte fóliové balíčky, když jsou vaše hamburgery plně vařené.