Kolik kalorií v krémové rajčatové polévce?

Přestože je tradiční rajčatová polévka málo a má kalorie, krémová polévka obsahuje krém, který dodává objem, chuť, tuky a kalorie. Smetanová rajčatová polévka však nemá extrémně vysoký obsah kalorií, a proto byste ji měli umístit do vaší stravy, pokud posoudíte výživové fakty předem.

Kalorie

Databáze o nutričních informacích MyFitnessPal uvádí, že jeden šálek servírování krémové rajčatové polévky obsahuje 160 kalorií. To je podstatně více kalorií než pravidelná rajčatová polévka, denní talíř uvádí, že jeden šálek rajčatové polévky poskytuje pouze 110 kalorií.

Tlustý

Jeden šálek krémové rajčatové polévky obsahuje 5 g tuku s 1 g nasyceného tuku. Přestože tuky mají vysoký obsah kalorií, přinášejí výhody. Národní knihovna medicíny a národní zdravotní ústavy uvádějí, že tuk je nezbytný pro správný růst a vývoj.

Sacharidy

Krémová rajčatová polévka je bohatá na sacharidy. Jeden šálek této polévky obsahuje 25 g sacharidů s 3 g vlákniny. Podle MayoClinic.com vláknina může pomoci snížit hladinu cholesterolu.

Protein

Rajčata nemají vysoký obsah bílkovin a ani krémová rajčatová polévka. Jeden šálek této polévky obsahuje pouze 3 g bílkovin.