Jak brzy mohu ztratit svůj žaludek po dítěti?

Poté, co jste své dítě přivítali na svět, můžete být zvědaví, jak dlouho bude trvat, než ztratíte váhu, kterou jste získali – zejména ve vašem žaludku. Protože trvalo devět měsíců, než jste s dítětem zvedli váhu, je důležité začít s realistickými očekáváními, jak dlouho bude trvat, než ztratíte váš žaludek. Nicméně, se zdravou výživou a cvičením rutiny, můžete vrátit vaše před-dítě tělo.

Ztráta vašeho žaludku závisí na řadě faktorů, včetně toho, kolik váží vaše dítě, jakou váhu jste získali během těhotenství, jak jste podávali, jestliže kojíte a po výživě rutinní výživu a cvičení. Ztrácíte váhu ihned po porodu – odečtete váhu vašeho dítěte, placenty a plodové vody. To znamená přibližně 12 liber a pravděpodobně ztratíte další čtyři kilogramy hmotnosti vody. Vzhledem k tomu, že vaše děloha rostla během těhotenství, může to zanechat váš žaludek stále vypadat, jako byste po dodávce trochu těhotná. Trvá zhruba čtyři až šest týdnů, než se vaše děloha změní na normální velikost, což pomáhá vašemu žaludku vypadat menší.

Zdravá ztráta hmotnosti se považuje za ztrátu přibližně 1 libra týdně po těhotenství. Můžete to použít jako vodítko, abyste zvážili, jak dlouho může trvat, než ztratíte váhu zdravým způsobem. Například pokud během těhotenství dosáhnete 40 liber, odečtěte od dodání asi 16 liber. To zanechá 24 lb. S opatrnou dietou a cvičením můžete očekávat, že tuto váhu ztratíte kolem šestiměsíční známky po dodání. To však může trvat déle v závislosti na vašem individuálním zdraví. Kojení může urychlit váhu a ztrátu žaludku, protože spaluje více kalorií a uvolňuje hormony, které signalizují, že vaše děloha se zmenšuje rychleji, což vám pomůže dostat váš žaludek zpátky.

Dodávka pomocí C-sekce je považována za hlavní operaci břicha, a proto může prodloužit dobu zotavení a ztrátu hmotnosti. Je to proto, že obvykle trvá šest až osm týdnů, kdy se vaše chirurgická jizva a vnitřní orgány správně uzdraví. Měli byste počkat, dokud vás lékař nevyčistí – obvykle při šesti až osmtýdenní kontrole po porodu – než začnete cvičit, abyste urychlila hubnutí. Protože některé břišní svaly a nervy mohly být ovlivněny dodávkou sekcí C, může se stát, že váš žaludek trvá déle, než se zdá být plochý.

Pokud jde o získání těla zpět po těhotenství, mějte na paměti, že to trvá déle. “Neočekávejte žádné zázračné léky,” řekla Susan Condonová, laktační konzultantka, která píše o Baby Center. “Plánujte, abyste se nejméně 10 měsíců až rok vrátili zpět na váhu před těhotenstvím.” Condon také varuje před negativními účinky pokusu zhubnout příliš rychle – tím uvolňuje toxiny do krevního oběhu, což může ovlivnit Pokud dojčíte.

Cvičení je stres-uvolňující způsob, jak ztratit vaše post-těhotenství břicho. Po obdržení souhlasu lékaře k cvičení zkuste cvičení s nízkým nárazem, jako je chůze, jízda na stacionárním kole nebo plavání. Můžete zahrnout své dítě do těchto cvičení tím, že ji ve spolu s dětským kočárku. Břišní cvičení může pomoci tonovat svaly břicha, ale mělo by být prováděno opatrně v prvních měsících po těhotenství. Například můžete zabalit ručník nebo list kolem žaludku před provedením břišní drtí, aby lépe podporoval vaše břišní svaly. Když zpočátku začnete cvičit, můžete zjistit, že to můžete dělat jen v malých přírůstcích. Začněte s tréninkem v délce 10 až 15 minut – jak se zlepší vaše schopnosti a tělo léčí, přidá více času nebo zvýší vaši intenzitu.

Časové okno

Úvahy

Pokud jste dodali prostřednictvím C-sekce

Expertní přehled

Příklady bezpečného cvičení