Jak přidat konzervy k boxu koláč mix

Přidáním konzerv do boxu dort mix můžete vytvořit dezert, který se podobá oblíbené domácí dort. Konzervy přicházejí v mnoha ovocných chutí, které nabízejí variace pro jazzové dorty. Konzervy také nabízejí zkratku pro zasklení nebo vyplnění vrstvového dortu, abyste šetřili čas, kdy chcete vytvořit dort, který vypadá doma, aniž byste ho museli vytvářet od začátku.

Přidání konzerv s krémovým sýrem

Míchání konzerv se smetanovým sýrem a malým množstvím koláče funguje dobře a přidá ovocnou chuť do staromódního džemu nebo kávových koláčů. Tato metoda zlepšuje, jak se konzervy pečou do dortu, čímž se dorty uhryznou výraznou ovocnou chutí místo toho, aby se konzervy mísily v celém těstíčku a ztratily svůj dopad. Například dortový dort Tennessee a dort s meruňkovým a mandlovým kávou, uváděný na webových stránkách časopisu Southern Living, volá po 1/2 šálku konzerv v kombinaci se smetanovým sýrem a 1 polévkovou lžící koláče. Tuto směs přidáte do dollopů ke zbytku těsta v dortu.

All-Fruit konzervuje dorty

Přidáním 1/2 šálku ovocných konzerv do krabicového koláče se přidává jemná ovocná příchuť a zvyšuje se vlhkost dortu. Přidejte například borůvkové konzervy do andělského koláče, jahody si zachovávají žlutý dort nebo třešňové konzervy na čokoládový dort pro bohatý, bližší k domácímu účinku. Chcete-li přidávat konzervy, spojte je s mokrými přísadami, jako je voda a vejce, a pak pomalu promíchejte koláč pomalu do mokrých surovin, abyste doplnili koláčový těsto. Použití konzerv ovoce snižuje přidaný cukr, ale pokud chcete, můžete používat pravidelné konzervy.

Zachovat vrstvu dortu

Používání ovoce konzervuje jako výplň z vrstveného koláče zvyšuje ovocnou chuť dortu, který zachovává pečené do něj. Štěpení na horní straně spodní vrstvy dortu po ochlazení dortu vytváří plnění. Není nutné ohřívat konzervy nebo přidat další složky. Dort můžete dokončit zahřátím konzerv a přetřením pomocí sítového filtru nebo síta se zadní částí velké lžíce, která vytvoří glazuru. Nalévání glazury přes horní vrstvu dortu doplňuje dortovou vrstvu.

Náhrady a návrhy

Nahrazení zakysané smetany s nízkotučnou kysanou smetanou nebo jogurtem v receptech na kávu se snižuje na kalorie a tuk. Ananasové konzervy a strouhaná mrkev smíchané s mixem koření dortu vytváří vlhký a sladký mrkvový dort. Nahrazení smetanového sýra s nízkým obsahem tuku pro zmrazení sýrového sýra pro verzi, která uspokojuje touhu po smetanové úpravě s méně tukem. Ozdobte dort s čerstvými plátky ovoce, nakrájenými ořechy nebo jedlými květinami a vytvořte pestrou prezentaci. Nasturcie mají mírnou, pepřovou chuť a vytvářejí kolem základny koláčový kroužek nebo pracují jako dortík.