Jak zvýšit hladiny testosteronu přirozeně u žen

Vyvážená hladina testosteronu u žen pomáhá na více místech než jen do ložnice. Je to hormon svalových a kostních buňek, který je obvykle spojován pouze s muži, ale je to také důležité pro ženy, zvláště když se zestárnou. Testosteron může pomoci zvrátit běžné postmenopauzální účinky snížené velikosti svalů a slabších kostí, často vedoucí k osteoporóze. Zvýšení hladiny testosteronu přirozeně u žen vyžaduje pouze několik změn životního stylu a stravy.

Ve stravě konzumujte více kvalitních bílkovin. Na každé jídlo jíst malý zdroj bílkovin, například chudé červené maso, drůbež, ryby studené vody, tofu, luštěniny a / nebo ořechy.

Přidejte bylinný doplněk ženšen k jídlu, který se dodává v čajových, práškových nebo kapsulových formách. To je také někdy používáno v energetických nápojích nebo doplňcích výživných šťáv. Podle VitaminStuff.com se ženšen chová jako adaptogen přirozeným vyrovnáváním pohlavních hormonů v těle prostřednictvím stimulace hypotalamu. Alternativní lékaři doporučují 250 až 500 miligramů ženšenu denně jako doplněk.

Zvyšte příjem “dobrých” tuků. Tuk sám není nepřítelem – je to prostě ten typ, který si zvolíte, který ovlivňuje vaše zdraví. Přitáhněte na lněné, olivové a arašídové oleje. Jezte avokádo a mastné ryby a přidejte lněný nebo rybí olej do vašeho jídelníčku. NowLoss.com uvádí, že tělo potřebuje tyto druhy tuku ke stimulaci tvorby testosteronu, takže se ujistěte, že 20 až 30 procent vašich kalorických potřeb je s těmito druhy tuků splněno.

Omezte příjem alkoholu. Alkohol narušuje mnoho přirozených hormonálních procesů. Ženy by neměly pít víc než jednu sklenici vína (zejména červené víno) nebo jeden silný nápoj denně.

Mějte sex jednou týdně, abyste si udrželi přirozené hladiny testosteronu. To není mýtus a funguje jak pro muže, tak pro ženy. Přirozeně se vyskytující hladiny testosteronu klesají po týdnu sexuální nečinnosti.

Přidejte do jídelníčku doplňky zinku, hořčíku a vitaminu B6. Tyto tři výkonné vitamíny a minerály podporují produkci testosteronu a zvyšují reakci imunitního systému, kapacitu budování svalů a duševní ostražitost.

Přidejte doplněk vitaminu C k vaší stravě. Zhruba 1 000 až 1 500 miligramů vitaminu C je pro průměrného dospělého člověka dostačující, pokud se necítíte, že byste se možná dostali na zvracení. Vitamin C pomáhá redukovat enzym, který přirozeně produkuje vaše tělo a který převádí testosteron na estrogen.