Jak marinovat na steak sendvič

Hovězí steaky používané v steakovém sendviču často těží z krátkého pobytu v tekuté marinádě. Jedním z nejběžnějších je bok steak, který díky své poloze obsahuje určité množství tuhých pojivových tkání. Marinování v kyselé kapalné marinádě nejen pomáhá změkčit tuto pojivovou tkáň, ale také zvyšuje její chuť. Načasování je však důležité, protože dlouhá doba namáčení může způsobit, že se maso stane spíše než křehkým.

Přidejte 1 šálek tekutých kyselých složek za každou libru hovězího masa na malou misku. Může se jednat o jednu nebo více složek, jako je například sójová omáčka nebo kombinace 1/2 šálku sójové omáčky s nízkým obsahem sodíku a balsamikového octa. Tyto přísady usilují o zmírnění vazeb spojivové tkáně a mletí masa.

Přidejte přísady, které zvyšují chuť steaku. Pro mírně sladkou chuť míchat hnědý cukr a koření, jako je čerstvý tymián a černý pepř. Pro pikantní chuť zapomeňte na hnědý cukr a místo toho přidáme mletý česnek a cibuli a na omáčku sójovou omáčkou nahraďte omáčku Worcestershire. Pro horkou nebo kořenitou chuť přidejte koření, jako je mexický oregano, chilli nebo kajenský pepř, kmín a limetová šťáva.

Nalijte marinádu nad steaky, které jsou uspořádány v jedné vrstvě v nádobě na pečení.

Steaky dvakrát až třikrát otočte kleštěmi, aby se maso důkladně pokrylo marinádou.

Pokryjte nádobí pomocí fólie z hliníkové fólie, jestliže taška na pečení nemá vlastní kryt.

Marinujte steaky ve vaší chladničce po dobu 15 minut až 1 hodinu a přetočte maso každých 15 minut kleštěmi, abyste zajistili rovnoměrné marinování.