Jak nejlépe absorbovat doplňky rybího oleje

Množství kontrolovaných studií zjistilo, že rybí tuk je jedním z nejrozmanitějších a nejužitečnějších doplňků pro zlepšení celkového zdraví a pohody člověka. Bohužel mnoho spotřebitelů přestane užívat doplňky z rybího tuku kvůli nepříjemným gastrointestinálním vedlejším účinkům, jako je reflux a průjem. Americké národní instituty zdraví nabízejí několik pokynů pro zvýšení absorpce rybího oleje a snížení výskytu nežádoucích účinků souvisejících s malabsorpcí.

Vyberte vysoce kvalitní značku rybího oleje, která nabízí enterosolventní kapsle. Tyto doplňky mají tlustý povlak, který je chrání před žaludečními kyselinami, takže se dostávají do tlustého střeva, aniž by se rozlomili. Enterosolventní potahované kapsle jsou zcela absorbovány velkým a tenkým střevem, takže je méně pravděpodobné, že způsobí zvracení nebo reflux.

Vezměte nejnižší možnou dávku rybího oleje, dokud vaše tělo neupraví doplněk. Vaše tělo by se mělo “naučit” účinně absorbovat rybí olej během několika dní nebo týdnů. Po ukončení léčby refluxní nebo žaludeční poruchy postupně zvyšujte dávku na úroveň doporučenou lékařem nebo odborníkem na výživu.

Vezměte tobolky z rybího tuku během nebo po velkém jídle. Národní instituty zdraví uvádějí, že toto může zvýšit vstřebávání omega-3 tuků a zároveň zabránit gastrointestinálním vedlejším účinkům a nepohodlí.

Neužívejte rybí tuk s omega-6 doplňky mastných kyselin. Podle národních institucí zdraví omega-3 a omega-6 mastné kyseliny soutěží uvnitř těla. Chcete-li maximalizovat absorpci rybího tuku ze svého těla, vyvarujte se jeho užívání podél vedlejšího olejnatého oleje, dýňového oleje, světlicového oleje, kukuřičného oleje nebo sezamového oleje.

Zvažte užívání doplňku trávicího enzymu obsahujícího lipázu. Tento přírodní enzym rozkládá tuky na malé, snadno absorbovatelné molekuly, které snadno procházejí do krevního řečiště. University of Maryland konstatuje, že většina lidí nepotřebuje lipázové doplňky, avšak doplňky lipázy mohou pomoci zvýšit vstřebávání omega-3 tuků v rybí tuk.