Jak pečeme kuřecí maso s bramborovým nátěrem

Vzhledem k jeho všestrannosti, mírné chuti a cenové dostupnosti, kuře je oblíbená americká večeře. Navíjení kuřat je dobrým způsobem, jak přidat chuť a udržet kuře vlhké a použití bramborových vloček jako nátěru je snadný způsob, jak dělat kuře zajímavé a nové. Pečení kuře dodává mnohem méně kalorií a mnohem méně tuku než pan-fritování nebo hluboké smažení, a s několika technikami, může vyjít křupavé a zlaté.

Předehřejte troubu na 350 stupňů pro kuřecí prsa bez kůže nebo 400 stupňů pro celé rozřezané kusy. Opláchněte každý kus kuřecího masa a osušte ho papírovým ručníkem. Ořízněte všechny viditelné tuky nebo přebytečnou pokožku.

Krmte vajíčka s mlékem v jedné mělké misce. Toto bude sloužit jako pojivo, které drží kuřata na chleba. Zatímco vejce dělají tuto práci nejlépe, můžete použít pomerančový džus, roztavené máslo, podmáslí, vinaigrette nebo jakoukoli tekutinu, která je relativně silná.

Směs soli, pepře a bramborových vloček promícháme dohromady v druhé mělké misce. Mírná chuť brambor funguje jako prázdné plátno, takže můžete používat byliny, koření nebo jiné doplňky, které vám přidávají vlastní kuřata. Zkuste sušenou oreganu, bazalku, granulovaný česnek a parmazán pro italskou chuť, nebo kmín, oregano, česnek, papriku a kajenu pro jihozápadní dotek.

Namočte kuřecí maso na vejce na obou stranách. Poté přiložte kuřecí směs na směs brambor na každé straně. Odstraňte veškerý přebytek. Na každé straně kartáčujte roztaveným máslem. Bramborové vločky mají tendenci po ochlazení zůstat bledě bílá. Přidání másla pomáhá jim zase zlatavě hnědé.

Umístěte každý kus kuřecího masa na stojan na pečení. To zajistí, že vaše kuře je z obou stran křupavé. Používáte-li celé kuřecí kousky, položte je kůží dolů. Pečeme kuřecí kávu po dobu 35 až 40 minut, nebo dokud šťáva neběží.

Připíjení a pečení kuřecího masa