Jak pečovat o jizvu c-sekce

Císařský řez je velkým chirurgickým zákrokem a z postupu zůstane vertikální nebo horizontální řez. Jizva bude potřebovat péči, aby se správně vyléčila a aby se zabránilo infekci nebo horšímu jizvení. Poraďte se svým lékařem o správném způsobu, jak pečovat a vyčistit sekci C-sekcí, abyste zlepšili pravděpodobnost, že se bude léčit správně. Ujistěte se, že vaše jizva je dobře postaráno, dělá to pro lepší zotavení doma, jakmile vaše dítě přijde.

Postupujte podle pokynů lékaře, pokud jde o aktivitu po sekci C. Zapojení do zvedání, cvičení nebo dokonce chůze předtím, než se uzdravíte, může otevřít váš řez a nechat vás náchylný k infekci a bolesti. Pokud vás lékař doporučí odpočinku před pokusem o práci, požádejte členy rodiny nebo přátele, aby vám během prvních několika týdnů poskytli ruku, abyste se ujistili, že jizva má dostatek času k léčení.

Umyjte si jizvu ve sprše, ale vyvarujte se jí čištění. FamilyEducation.com doporučuje používat antibakteriální mýdlo, které vám pomačkává prsty a rozptýlí mýdlo podél jizev. Nechte mýdlo sedět po dobu jedné minuty, abyste zabili jakékoliv bakterie, poté jemně opláchněte.

Obvazujte jizvu v oblasti C, pokud Vás lékař poradí. Většina jizev v sekci C se začne léčit ještě předtím, než opustíte nemocnici, a obvazy jsou nutné pouze v prvním týdnu doma. Aplikujte tenkou vrstvu antibakteriální masti před umístěním čerstvého obvazu na jizvu. Váš lékař může také předepisovat masti, která se použijí namísto volného přípravku.

Obraťte se na svého porodníka, jestliže se otevře jizva v oblasti C, zanechá hnis nebo krev nebo začne bobtnat, varuje klinická klinika Mayo. To jsou všechny známky infekce a měly by být okamžitě ošetřeny. Ujistěte se, že jste přišli na všechna vaše další sledovací schůzky, kde váš OB vyšetří vaši jizvu a informuje vás, zda se léčí správně. V závislosti na tom, jak dobře se vaše jizva uzdraví, bude váš lékař také schopen vyčistit vás na fyzické aktivity, jako je cvičení, práce v domácnosti a sex.

Osušte jemně jizvu, když se úplně uzdraví. To pomáhá vyhlazovat nafouknutou nebo zvýšenou povahu jizvy, takže je méně pozoruhodná v průběhu času. Většina jizev v oblasti C je děložní a jsou vyříznuty na břiše, takže jsou skryty, když nosí spodní prádlo nebo plavky, říká BabyCenter.com.