Jak snižovat fibroidy bez operace

Benící růst dělohy, nazývaný děložní fibroidy, se může objevit během plodného věku. Až 75 procent žen se v určitém okamžiku během svého života vyvine děložní fibroid a mnoho z nich nevyvolává žádné příznaky. Jiné fibroidy způsobují příznaky, jako je bolest pánve, těžké krvácení, těžké menstruační krvácení, časté močení a zácpa. Příznaky se mohou lišit v závislosti na typu, velikosti a umístění fibroidů. Přibližně 10 až 20 procent žen s děložními fibroidy vyžaduje léčbu podle společnosti Interventional Radiology. Tradiční léčba problémových děložních fibroidů zahrnuje chirurgické postupy, ale existují i ​​další možnosti, které pomáhají zmenšit růst bez operace.

Počkejte a uvidíte, co se stane, když zjistíte, zda děložní fibroidy stále rostou. Nechte lékaře zkontrolovat velikost fibroidů každých šest měsíců až rok, abyste zjistili, zda se fibroidy dále zvětšují. Děložní fibroidy mohou pomalu růst a začít se snižovat bez léčby, jakmile nastane menopauza a pokles hormonů v těle.

Vezměte léky, které pomohou zmenšit děložní fibroidy. Hormon, nazývaný hormon uvolňující gonadotropin, se pohybuje od hypotalamu k hypofýze, aby uvolnil více hormonů, které se nazývají progesteron a estrogen. Tyto hormony regulují váš menstruační cyklus a přispívají k růstu děložních fibroidů. Užívání léků, které působí proti hormonu uvolňujícímu gonadotropin, sníží hladinu progesteronu a estrogenu v těle. Snížená hladina hormonů může přispět ke smršťování děložních fibroidů. Možné nežádoucí účinky těchto léků zahrnují klobouky, snížené pohlavní styk, potíže se spánkem a bolesti kloubů.

Používejte terapii testosteronem. Užívání syntetického léku, který je podobný hormonu mužského pohlaví, vám může pomoci zabránit spuštění menstruačního cyklu. Zastavení menstruačního cyklu by mohlo pomáhat zmenšit děložní fibroidy. Nežádoucí účinky, jako je akné, hlubší hlas, nežádoucí růst vlasů a přírůstek hmotnosti, mohou nastat u žen užívajících léky, které napodobují testosteron.

Podstupte embolizaci děložní tepny. Během procedury lékař nazvaný intervenčním radiologem injektuje malé částice do tepen, které přímo dodávají krev do dělohy. Částice blokují tok krve. Bez dostatečného přívodu krve se mohou fibrózy dělohy zmenšovat.

Zaměřte se na ultrazvukový postup. Tento postup používá skener MRI, který umožňuje lékaři vizualizovat anatomii při použití vysokofrekvenčních zvukových vln k zničení děložních fibroidů.