Jak testovat marihuanu u novorozenců

Asi 30 procent drogově závislých jedinců jsou ženy a většina z nich je v plodném věku podle laboratorního výběrového testu ArupConsult. Vystavení marihuany v děloze může vést k opožděnému růstu plodu ak případnému předčasnému porodu, říká Dimes. Děti vystavené prenatální marihuaně mohou vykazovat symptomy typu “abstinence”, jako je například nadměrný plak a třes. Laboratorní testy na expozici marihuany u novorozenců jsou k dispozici, pokud lékař podezřívá užívání marihuany u matek.

Sledujte známky podezření na expozici léku. Lékař zjistí, že kojenec nebo mateřský test na drogy je oprávněný, pokud má podezření na užívání drog u matky, nebo zaznamená porodnické známky expozice látky u dítěte, tvrdí Arup Consult. Tyto příznaky mohou zahrnovat podrážděnost, otřesy nebo prodloužené utrpení. Lékař pak nařídí laboratorní testy buď na dítě, matku nebo obojí.

Sbírejte vzorek mekonia. Meconium je nejstarší kojenecká stolička a začíná se tvořit v děloze mezi 12. a 16. týdnem těhotenství, tvrdí ArupConsult. Testování mekoniem je jedním z nejčastěji používaných přístupů k screeningu léků u kojenců. Lékař shromáždí vzorek mekonia dítěte a pošle ho do laboratoře, kde bude vyšetřena různá léčiva. Mezi léky, které mohou detekovat mekonium, patří marihuana, kokain, opiáty, amfetaminy a barbituráty. Kontrola mekoniem může detekovat expozici léčiva během posledních čtyř až pěti měsíců těhotenství.

Získejte vzorek moči. V některých případech lékaři nařídí vyšetření moči na testování expozice novorozence marihuany. Nicméně podle ArupConsultu se screeningy moči obecně považují za méně účinné, protože mohou za posledních 10 dní zjistit pouze expozici léku. Navíc moč je obecně obtížnější sbírat u novorozenců než u vzorku mekonia.

Otestujte matku na užívání drog. Podle Národních ústavů zdravotnictví někteří odborníci v oblasti zdravotnictví někdy vyšetřují užívání drog v mateřství močí, ačkoli tento přístup poukazuje pouze na užívání drog několik dní před doručením. Lékaři mohou monitorovat podezření na užívání drog u těhotných žen pomocí vzorků potu, slin a vlasů.