Jak vařit bavetu

Baveta je francouzský termín pro řez hovězího masa, který je známý v angličtině neochvěděným názvem chlupatého steaku. Baveta je tužší a vláknitá než některé z populárnějších řezů, ale je plná chutí a levnější než podobné kusy, jako je bok a sukně. Bavette je nejlépe hodí pro rychlé vaření přes vysoké, suché teplo – grilování a míchání-smažení jsou dobré techniky k použití. Nejprve marinujte, nikdy nevarujte víc než středně vzácné, potom nakrájejte na zrno pro dosažení nejlepších výsledků.

V misce smíchejte česnek, ancho chilli prášek, oregano, sůl, pepř a olivový olej a mícháme dohromady, dokud nebude dobře kombinován. To je vaše marináda.

Bavetové steaky umístěte do mělké nereaktivní nádoby a nalijte marinády nad maso. Zakryjte plastovým obalem a přes noc uchovávejte v chladničce.

Maso vyjměte z chladničky asi hodinu před vařením a nechte jej vrátit na pokojovou teplotu.

Připravte si mezitím gril nebo uhlí. Budete chtít, aby byl oheň středně horký. Držte ruku dlaň dolů nad grilovacím hřebenem a počítte, kolik sekund bude trvat, než budete muset odstranit ruku. Cílíte na 3 sekundy pro středně vysoké.

Maso z marinády odstraňte a vysušte papírovými utěrky. Smažte více soli a pepře.

Gril na přímém ohřevu asi na šest minut na stranu, až do středních vzácností.

Nechte maso odpočívat asi pět až 10 minut, pak nakrájejte na zrno na tenké plátky. Podávejte okamžitě.