Jak vařit filé z bobule v troubě

Filet z řepky je zdravý, vysoce bílkovinný, nízkokalorický, rychlý vaření, lehký, jemně ochucený kus ryb, ke kterému můžete udělat něco, co vaše chuť touží. Tyto zvláště tenké filety jsou obtížné vařit na grilu nebo na sporáku, ale jsou v troubě zcela zvládnutelné. Protože ryby jsou přirozeně vysoké ve zdravých tucích a vlhkosti, dělají dobře pečené nebo pečené. Nicméně, s dokonce ani minutu nebo dvě příliš dlouho v troubě, platýz začne rychle vyschnout, takže věnujte pozornost jídlu při přípravě.

Předehřejte vaši troubu na 425 stupňů Fahrenheita asi 30 minut předem, pokud pečujete olivový filé. Chcete-li ho vyprostit, otočte funkci brojlerů asi před 10 minutami předem. Vzhledem k době předehřívání a vaření trvá pečení méně než polovina času pečení, je lepší také při ochutnávání vnějších ryb, a proto se rozhodnete pro broušení, pokud chytáte filé nebo preferujete křupavý exteriér.

Řeďte plech na pečení fólií a nasypte ořech na pečení, nebo namažte rošt na brojler s olejem na vaření. Neprojíždějte maziva, protože zabraňuje přilepení, pokud se tenký, jemný, vločkovaný filet z bobuloviny drží, existuje značné riziko rozpadu při pokusu o jeho odstranění ze zásobníku.

Zmrzlého oleje na vaření nebo roztaveného nesoleného másla nad platinou. Patte na soli a pepře liberálně spolu s dalšími aromatickými látkami, bylinami, kořením nebo ochucovadly, které byste chtěli použít. Použijte zčernalé nebo kořeněné směsi Cajun pro kořeněné přípravky nebo kombinaci kopru, bazalky, estragonu, tymiánu, oregano, majoránky a rozmarýnu, stiskněte špičku filety v panko strouhaných smetácích s bylinkami, jemně nakrájenými pekanami nebo pistáciemi, strouhaným parmezánem nebo Citrusová kůra, mletý česnek nebo zázvor, nebo špičku s medovou hořčicí, Dijonovou hořčicí nebo mletým křenem.

Vložte filé na podložku na pečení nebo na pánvi. Pro pečení položte rybu do středu trouby, aby se upečila, umístěte povrch filety 4 až 5 palců pod topný článek. Potřebujeme asi 12 minut bílé filety nebo je asi 6 minut pečeme. Je to provedeno, jakmile se maso vločky od sebe oddělí a je rovnoměrně neprůhledné uvnitř. Odstraňte rybu z misky nebo pečicí nádoby opatrně širokou špachtlí, která ji zcela podepírá.