Jak vařit zeleninu v elektrickém kuřáku

Elektrický kuřák používá nízké teploty k pomalému vaření jídla a dává mu kouřovou chuť. Většina kuřáků obsahuje pánev vody na vlhké teplo, i když si můžete koupit také suchého kuřáka. Oba typy fungují pro zeleninu. Kuřáci se často používají k zpomalení masa, ale můžete také vařit zeleninu ve vašem elektrickém kuřáku. Zelenina trvá mnohem déle, než si vaříme touto metodou spíše než vařením na kachlové desce, ale budou mít od kuřačky kouřovou chuť a křupavost. Chcete-li snížit množství kouře, zabalte zeleninu do fólie.

Umyjte zeleninu. Vysejte větší zeleninu, jako je cibule a rajčata, na menší kousky, aby se rychle uvařily v kuřáku. Skřípněte malé kousky, aby nedošlo k pádu roštu v kuřáku.

Umístěte elektrický kuřák na rovný povrch, mimo hořlavé materiály a v oblasti s nízkým větrem. Připojte kabel kuřáčka přímo do elektrické zásuvky bez prodlužovacího kabelu pro nejbezpečnější použití.

Přidejte dřevěné štěpky a vodu ke kuřáku. Postupujte podle konkrétních pokynů výrobce o druzích použitého dřeva a o tom, jak vyplnit kuřák. Nechte kuřák zahřát při přípravě na zeleninu.

Umístěte maso, pokud ho také kouříte, nejprve na grilu. Bílkoviny obecně trvají déle k vaření. Zelenina bude pravděpodobně trvat čtyři až pět hodin k plnému vaření, pokud nejsou obzvláště velké. Počkejte na začátek vašeho masa podle toho, jak dlouho potřebujete vařit, než je zelenina.

Umístěte zeleninu nebo špejle na stojanu v kuřáku. Zavřete kuřák a nechte zeleninu vařit tři až čtyři hodiny. Otestujte zeleninu a zjistěte, zda jsou plně vařené, a pokračujte v vaření, dokud nejsou hotové.

Odstraňte zeleninu od kuřačky, pokud jsou dostatečně vařené. Servírujte kouřovou zeleninu podle potřeby. Odpojte elektrický kuřák a nechte ho zcela vychladnout, než ho odložíte.