Jak zabránit akné pro teenagery

Když vstoupíte do svých dospívajících let, začnou se záležet na fyzickém vzhledu. Vyhlídka na potíže s pleťami – pupínky, zity, škody – vás mohou přivést dolů. Bohužel, Americká akademie dermatologie naznačuje, že to nemusí být otázka, zda máte akné, ale když to dostanete. AAD uvádí, že přibližně 85 procent lidí trpí akné v určitém okamžiku svého života. Jak vaše tělo dozrává do dospělosti, hormony nazývané androgeny způsobují, že olejové žlázy produkují nadměrně – a příliš mnoho ropy je hlavní příčinou průniků. Můžete být schopni zabránit akné pomocí jednoduchých strategií a techniky domácí péče.

Umyjte si obličej nejméně dvakrát denně jemným čisticím prostředkem. Vyhýbejte se tvrdým mýdlům, křovinám a adstringentům – to může způsobit více škody než dobré. Použijte špičky prstů k umytí tváře spíše než žínku nebo čištění. Vyčištění obličeje příliš tvrdě pomocí produktů pro odstraňování oleje může zhoršit produkci oleje, což by mohlo vést k akné. Jemně vylepte obličej osušte měkkým ručníkem.

Přečtěte pečlivě kosmetiku a kůži a vlasy. Podívejte se na slova “bez oleje”, “nonacnegenic” nebo “noncomedogenic”, doporučuje AAD.Tyto slova znamenají, že ingredience ve výrobcích nebudou ucpat póry v kůži, což je obzvláště důležité, pokud jste Dívka a použijte hustý, krémový základ a ruměnec.Pokud to vaše matka někdy řekla: “Nemusíte nosit celý ten make-up,” má naprostou pravdu – silná aplikace makeupu může způsobit akné nebo způsobit stávající pimples Mnohem horší. Udržujte světlo a přirozeně vypadající pomocí práškové kosmetiky místo toho.

Vyhýbejte se příslušenství, které těsně přitlačí k pokožce. Uzávěry, klobouky a čelenky mohou být nejnovějším výstřelem, ale také zachycují pot a olej, který způsobuje akné. Jemně si umyjte pokožku, pokud jste se potili, zvláště pokud jste nosili uzávěr nebo přilbu. Opět se nesnažte vypláchnout pot, protože to může zhoršit Vaši kůži, aby produkovala více oleje.

Řekněte rodičovi nebo ošetřujícímu lékaři, pokud se dostanete k akné a táhne vás dolů. Pokud akné způsobuje, že trpíte špatnou sebeúctou nebo se ocitnete v situaci, kdy se ocitnete v situaci, kdy se ocitnete v rozpaku z vašeho akné, je to ten správný čas, abyste viděli dermatologa, lékaře, který se specializuje na léčbu a prevenci akné. Váš dermatolog může doporučit lepší léčebný plán, který zahrnuje léky na předpis na lokální nebo ústní podání.