Kolik kofeinu je v chai čaju latte?

Chai tea latte se obvykle vyrábí s teplým mlékem, černým čajem, sladidlem a kombinací zázvoru, pepře, skořice a kardamonu. Je to alternativa k pití kávy a kávy, protože černý čaj obsahuje kofein. Množství, které pijete, a způsob, jakým chai čaj funguje, ovlivňuje množství kofeinu, který konzumujete.

Kavárna Latte

Typická kavárna Chai Chai Latte vyrobená z kořeněného černého čaje a dušeného mléka může pocházet z několika velikostí. 16-unce chai čaj latte obsahuje v průměru 95 miligramů kofeinu, zatímco 12-unce má o něco méně, s přibližně 70 miligramy kofeinu.

Chai čaj Latte Mix

Můžete si udělat chai čaj latte z premade verze přidáním vody nebo mléka do koncentrátu nebo ve formě prášku. Ve verzi koncentrátu obsahuje 1 šálek přibližně 30 až 35 miligramů kofeinu. V práškové formě obsahuje porce 35 až 55 miligramů kofeinu.

Brewed Chai Tea

Můžete si udělat chai tea latte tím, že vaříte vlastní s čajovým pytlíkem a přidáním horkého mléka. Jedna porce s použitím typického čajového sáčku čaju, který je zakoupen v obchodě, obsahuje asi 50 miligramů kofeinu.