Jak běžet s astmatem

Astma je chronický zánětlivý stav, který postihuje plíce. Astma způsobuje záchvaty sípání, kašel a potíže s dýcháním. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí v roce 2008 bylo 7,8 procenta americké populace údajně astmatiky. Zatímco někteří lidé s astmatem se vyvarují cvičení, většina astmatiků může bez problémů cvičit, pokud je jejich stav dobře řízen. Přestože americká rada o hlášeních o cvičení běží jako horní cvičení, které pravděpodobně způsobí astmatický záchvat, existuje mnoho alergů, kteří jsou také astmatičtí, včetně Olympian Jackie-Joyner Kersee.

Podívejte se na svého lékaře a ujistěte se, že plán astmatu funguje ještě před spuštěním. Lékař vám může pomoci přijít s léčebným plánem na kontrolu příznaků astmatu. Dokáže také provést fyzickou kontrolu, aby vaše tělo a plíce zvládly vysokou intenzitu běhu.

Vyhněte se spouštěčům. Triggery zahrnují alergeny i teploty. Pokud víte, že počet alergenů je pro vaše alergie vysoký, vyhněte se mimo tento den. Studené teploty jsou také triggery pro astmatické záchvaty, protože tělo má těžké zahřívání vzduchu. Pokuste se běžet později v den nebo uvnitř v dnech, kdy jsou teploty extrémně chladné.

Rychle působící inhalátor noste s sebou po celou dobu. Nepouštějte běh bez vašeho nouzového inhalátoru. Pokud nemáte kapsy, noste opasek nebo pouzdro, které vám umožní nosit inhalátor. Pokud narazíte na problémy, váš nouzový inhalátor vám může zachránit život.

Začněte pomalu. Musíte se správně zahřát, aby vaše dýchací cesty se přizpůsobily potřebám kardiovaskulárního tréninku. Náhlý nástup vás náhle poteší a může způsobit astmatický záchvat.

Chlazení správně. Stejně jako zahřátí funguje ochlazení jako přechod z jedné úrovně činnosti na druhou. Náhle zastavení může způsobit astmatický záchvat z náhlého poklesu poptávky v plicích.