Jak odložit anjelský koláč

Angelový koláč je pěnový dort vyrobený z těsta, který neobsahuje žádný olej. Když je to správně, konečný výsledek je načechraný, lehký, jemně ochucený zázrak. Ale udělej jeden krok špatně a vy skončíte buď s vysušenou houbou nebo s gooey nepořádek. Odstraňování potravinářských dortů – tradičně zhotovených v trubici – není obtížné. Ve skutečnosti, pokud používáte mazaný pán, riskujete, že dort vypadne z pánve a zhroutí se na sebe. Angelské koláče se musí uvařit a důkladně ochladit, aby se perfektně vyjeli z pánve.

Postupujte podle pokynů na mixu dortu nebo přesně podle receptury. Přidejte příliš mnoho cukru a koláč může být příliš vlhký, aby držel svůj tvar, příliš málo a nebude se zvedat až do konce. Obě podmínky způsobí, že je obtížné vytáhnout dort z jednoho kusu.

Nastavte časovač, abyste se ujistili, že si džbánský koláč pečou na správný čas. Jak zahřátí, tak přepečení způsobí, že je obtížné získat koláč z pánve.

Zkontrolujte, zda dort nepotřebujete, vložením dřevěného špíz mezi středem džbánku a okraj dortu. Šuplík by se měl vrátit zcela čistý a suchý.

Otočte drátěný dort anjela vzhůru nohama na chladicí stojan a nechte ho alespoň 30 minut úplně vychladnout.

Otočte nádobu na koláče pravou stranou nahoru a opatrně spusťte masírový nůž kolem okrajů dortu mezi ním a pánví.

Obrátit koláček na desku a anjelský koláč by se měl snadno vysunout a udržet si tvar.