Jak pečeme 1 lžičku pečeně

Malá lžička pečené hovězí pečeně může být pečená v troubě s vynikajícími výsledky. Vzhledem k tomu, že se jedná o malou pražici, zkrátí se čas potřebný pro vaření. Kohoutky se vyrábějí ze zadní nebo zadní strany krávy a mají tendenci být tvrdým strouhaným masem, a proto byste měli tuto pečenku opékat vlhkým teplem. To vyžaduje použití trouby, která je bezpečná v troubě, s pevným víkem, jako je například krytá holandská trouba, a přidáním kapaliny, aby se vytvořila velmi jemná pečená pečivo.

Předehřejte troubu na 350 stupňů Fahrenheita. Umístěte stojan do středové nebo spodní polohy, aby byl zajištěn prostor pro hrnec nebo holandskou troubu a víko.

Umístěte olej do hrnce a vložte do trouby a zahřejte. Mezitím smažte mouku. Po pěti minutách vyndejte hrnce, jemně položte do hrnce a svrchejte olej. Mouka a olej budou během vaření tvořit roux, který zahustí kapalinu a vytvoří šťávu.

Přidejte do nádoby šálku tekutiny; můžete si vybrat vodu, hovězí maso, pivo, víno nebo jejich kombinaci. Přidání čerstvých nebo sušených bylin a koření, jako je rozmarýn, sůl a pepř, také zvýší chuť. Pokud máte zeleninu, ujistěte se, že jsou nakrájeny na kostky nebo kostky, které nejsou větší než 1 až 1 1/2 palce nebo nebudou plně vařit.

Hrnci zakryjte těsným víkem nebo použijte hliníkovou fólii a pevně zakryjte, aby se pára udržovala uvnitř. Zavřete troubu. Po uplynutí 30 minut pečlivě odkryjte pečeně a vložte teplý teploměr do středu asi na polovinu. Maso by se mělo registrovat o 160 stupňů. Pečená by měla být také vidlice. Pokud tomu tak není, obnovte a udržujte vaření, kontrolujte každých 15 minut.

Po dosažení ideální teploty a citlivosti vyjměte nádobku z trouby. Opatrně vezměte pečeně z hrnce a položte na servírovací desku. Umístěte vařenou zeleninu, pokud se používá, kolem pečeně a podávejte šťávu na břehu.

Ohřev teplé vody