Jak vařit s květy lucerny

Podle tipů receptu se nedoporučuje jíst syrové klíčky kvůli riziku vzniku bakterií a potravin. Vaření klíčky z alfalfa zabije na nich potenciální bakterie a zajistí tak bezpečnost. Klíčky zůstanou čerstvé jen pár dní, i když je udržujete v lednici. Koupit jen tolik, kolik můžete jíst za pár dní a vyhoďte, když se klíčky stanou slizkými nebo zvlněnými.

Přidejte alfalfa klíčky na omáčce, ale počkejte až do poslední minuty. Podle receptů Tipy, klíčky by neměly být vařeny déle než 30 sekund, nebo budou zničeny. Uvařte všechny zeleniny, které plánujete vařit, a nakonec přidejte klíčky pro rychlou směs na konci.

Přidejte výhonky alfalfa na polévky a džusy. Počkejte, dokud se polévka nedokončí vaření, a poté promíchejte do květu lucerny. Teplo z vody mírně vaří klíčky bez úplného vyloučení jejich chrumkavé struktury.

Umístěte klíčky vojtěšky do zásobníku a vložte je do trouby na minutu nebo dvě. To bude “toast” klíčky, dává jim křupavou strukturu při vaření a zbavit se všech bakterií, které by mohly být přítomny. Vyjměte je předtím, než zhnědnou. Přidejte je na saláty, sendviče nebo zábaly.