Jak vyrobit šalvěj nebo obklad s kostrou

Uklidňující maska ​​nebo obklady vyrobené z listů kostivých rostlin mohou podporovat hojení uzavřených ran a modřin nebo uklidit bolest prsu u kojících matek, uvádí zpráva Gale Encyclopedia of Alternative Medicine. Chlouba dlouhou historii užívání k lékařským onemocněním, kostivá rostlina (Symphytum officinale) obsahuje alantoin, který může podpořit obnovu zdravých tkání a kostí. Ačkoli je tato bylina vařená a jedená v některých oblastech nebo konzumována jako čaj, Gale doporučuje její použití pouze externě, aby se zabránilo jaterní toxicitě.

Vyberte si tři nebo čtyři velké listy listů. Opláchněte je jemně pod studenou vodou, abyste odstranili nečistoty nebo pesticidy, než je nakrájete na kusy o průměru 1 palce a umístěte je do mixéru.

Přidejte ¼ šálku vody a dobře promíchejte, jednou nebo dvakrát zastavte mixér, aby se škrábaly po stranách džbánu. Přidejte trochu vody, pokud se směs drží na boku. Chceš, aby vypadala jako hustá polévka.

Nalijte smetanovou směs do malé čisté mísy a posypeme univerzální mouku nahoře, pár polévkových lžiček najednou a mícháme po každém přidání. Opakujte, dokud je směs konzistencí měkkého arašídového másla.

Vyřízněte nebo sklopte čistou měkkou látku, která je dostatečně velká na pokrytí modřin nebo rány o několik dalších centimetrů kolem okrajů.

Roztažte tlustou směs na hadřík asi o 1/4 palce a nechte kolem hrany asi 1 palec látky.

Aplikujte obklad přímo na zraněnou plochu a lehce ji pokryjte plastovým obalem, aby nedošlo k vytečení směsi. Nechte obklad na dobu jedné hodiny nebo přes noc.