Kolik kalorií v jablko ostré?

Apple crisp obsahuje plátky jablek doplněné směsí másla, mouky, cukru, ovesu a koření. Je pečené, dokud není jemné a hnědé. S vysokým obsahem sacharidů a tuků je podávaná jablková křupavka také vysoká v kaloriích.

Kalorie

Jeden šálek jablečného dortu obsahuje 396 kalorií, podle ministerstva zemědělství USA nebo USDA. Z této částky jsou uhlohydráty 304 kalorií, tuky tvoří 76 kalorií a bílkoviny dosahují 16 kalorií.

Komponenty

Stejné 1 šálko jablečné křupky váží 246 g, podle USDA. Carbs váží asi 76 g, s 48 g cukru v tomto množství. Tuky tvoří 11 g, z nichž 1,5 g jsou nasycené tuky, zatímco bílkoviny váží asi 4 g. Živiny a voda odpovídají zbytku hmotnosti.

Živiny

Podávaná jablková křupavka obsahuje vitaminy A, B6, C, E a K, stejně jako thiamin, riboflavin, niacin a folát. Apple crisp také obsahuje takové dietní minerály jako vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, zinek, měď, mangan a selen.

Úvahy

Jezte jablko křupavě, neboť je relativně vysoký obsah cukru a tuků. Potraviny s vysokým obsahem cukru mohou zvýšit riziko zubního kazu, obezity, cukrovky a srdečních onemocnění, tvrdí Oklahoma State University Cooperative Extension Service. Vysoký obsah tuku v některých potravinách může také přispět k srdeční chorobě, doporučuje American Heart Association.