Jak stimulovat vlasové folikuly a stimulovat nový růst přirozeně

Podle Medline Plus, vlasy roste 1 palec za několik měsíců. Většina lidí zažívá tempo růstu asi 6 centimetrů ročně, nicméně se může lišit podle jednotlivců, a to na základě problémů, jako je nemoc, výživa a stres. Každá srst prochází růstovým cyklem, který zahrnuje období růstu, dobu odpočinku a následné propadnutí nebo pádu. Pokud trpíte ztrátou vlasů nebo chcete, aby vaše vlasy rostly rychleji, může být možné podpořit růst vlasů pomocí několika jednoduchých technik. Nicméně, měli byste se poradit se svým lékařem, pokud trpíte neobvyklou ztrátou vlasů.

Masírujte pokožku hlavy směsí mandlového oleje a esenciálních olejů z rozmarýnu a máty peprné. Přidejte tři nebo čtyři kapky mentolového oleje a rozmarýnového oleje do lžíce mandlového oleje a masírujte do pokožky hlavy dvakrát denně. Podle lékařského centra Univerzity Marylandu mohou tyto esenciální oleje pomáhat stimulovat růst vlasů při použití v masáži na pokožce hlavy.

Třeste čerstvou šťávu z kopřivy do pokožky hlavy. Ačkoli neexistují žádné vědecké důkazy o tom, že by to podpořilo růst vlasů, herbalisté a lékaři tradiční medicíny doporučili tento prostředek k podpoře růstu vlasů podle “Rodaleho ilustrovaného encyklopedie bylin”.

Očistěte si vlasy a pokožku hlavy jednou týdně čistícím šamponem. Čiré šampony pomáhají odstranit nečistoty, přebytečný olej a zbytky z pokožky hlavy a vlasových folikulů. Nevyměňujte však běžný šampon s čisticím šamponem. Čiré šampony jsou obecně příliš drsné pro každodenní použití.

Každé ráno pokořte pokožku hlavy se směsí kajenského pepře a vodky. Smíchejte tři unce kajenského pepře do 1/5 vodky a dobře protřepejte. Každé ráno rozetřete malé množství této směsi do pokožky hlavy. Pomůže vám stimulovat vlasové folikuly a podpořit průtok krve do vlasové pokožky, podle stylistky a odborníka na vlasy Riquette Hofstein, majitele Riquette International Salonu v Beverly Hills, ve své knize “Grow Hair Fast: 7 kroků k nové hlavě vlasů Za 90 dní. ”

Vezměte doplněk vitaminu B-komplex. Podle autorky Hofsteinu jsou vitamíny B-komplexu a zejména vitamín B biotin nezbytné pro stimulaci růstu vlasů a prevenci vypadávání vlasů.

Každé ráno a večer si vlasy štětte štětcem z přírodních štětin. Čištění vlasů může stimulovat vlasové folikuly a podpořit růst vlasů tím, že zvýší průtok krve do pokožky hlavy.