Jak uvařit v roletě pečené sklíčidlo z hovězího masa

Pečená hovězí sklíčidla jsou často nepravidelná ve velikosti a tvaru, což vede k nerovnoměrnému vaření a neatraktivnímu zobrazování. Chuckové pečivo jsou běžně válcované a vázány v jednotném kulatém tvaru, aby bylo zajištěno rovnoměrné vaření. Jednou z nejobvyklejších pražených pečených pečených pražených pečených oříšků je běžně nazývaná uvnitř sklíčidla. Zatímco si můžete koupit pre-válcované sklíčidlo pečené, můžete pečeme pečenou do válce a přidejte řeznické vazební kravatu každých 1-1 / 2 palce podél pražení. Chuckové pečivo je nejlepší, když je v kapalině trvale protřepáván, aby rozdrtil tvrdé pojivové tkáně.

Sezona pečlivě pečte na všech stranách s výběrem suchého koření, jako je základní sůl a pepř. Můžete marinovat pečeně, je-li to žádoucí, ale pečená jablka v kapalině, aby se dosáhlo podobného aromatického efektu.

V holandské troubě předehřejte malé množství oleje na středně vysokém ohni, používejte jen dostatek oleje na zakrytí dna pánve.

Přidejte pečené rolázové sklíčidlo k horkému oleji a několik minut ho vysušte na každé straně, dokud nebude mít hnědá barva. Toto utěsňuje šťávu a dává pečeni žádanou barvu. Odstraňte pečeně z oleje.

Napolejte aromatickou zeleninu, jako je nakrájená mrkev, celer a cibule, v oleji po dobu několika minut nebo až do měkkosti. Přidejte svůj výběr koření a koření pro ochucení zeleniny. Tento krok je nepovinný, ale zelenina pomáhá ochutnat přilnavou tekutinu a maso.

Umístěte maso zpět do holandské trouby. Přidejte dostatek volby kapaliny na pokrytí jedné třetiny až jedné poloviny výšky pečiva. Můžete použít jednu kapalinu nebo směs několika tekutin pro pečení. Vyzkoušejte přísady, jako je rajčatová pasta, hovězí vývar, jablečný džus, červené víno nebo voda.

Předehřejte troubu asi na 350 stupňů Fahrenheita. Umístěte víko nad holandskou troubu a umístěte panvu do trouby na středovém stojanu.

Vaření hovězího pečiva pečte asi 3 hodiny na 4- až 5-librové pražce nebo dokud není maso vidličkou. Pravidelně kontrolujte pečené pečivo a nasypte ho na maso. Přidejte do nádoby další opalovací kapalinu, aby se udržovala stejná hladina kapaliny.

Vyjměte panvu z trouby a nastavte pečenou porci na servírovací desce. Nechte pečeně odpočívat asi 10 minut. Řezu řeznického řetízku vyčistěte z pečiva a podáváme. Je-li to žádoucí, můžete použít masové odkapávání a dušivou tekutinu v pánvi, abyste si s pečenou omáčkou podávali bohatou omáčku.