Jak jezdit na kole po porodu

Poté, co jste se narodili, může být vaše tělo ve tvaru v popředí vaší mysli. Mezi společné aktivity po porodu patří chůze, protahování a jízda na kole. V závislosti na druhu doručení, které jste měli, budete možná potřebovat úpravy, jak pohodlně jezdit na kole. Než začnete s jakýmkoli typem fyzické aktivity, poraďte se s lékařem. Možná by vám chtěl počkat, dokud nebudete mít před zahájením cvičení opět další cvičení.

Omezte aktivitu po dobu šesti týdnů po vaginálním porodu. Pokud jste prošli sekcí typu C, vyhněte se jízdě po dobu alespoň osmi týdnů až po dodání.

Změňte sedlo. Vaše tělo se mění po těhotenství a porodu. Roztáhněte sedlo tím, že položíte sedací kosti do středu sedadla. Sedla, která jsou příliš široká nebo příliš úzká, mohou během jízdy způsobit nepohodlí.

Vezměte si sedlo na kole muže se štěrbinou uprostřed. Pokud jste prodělali epiziotomii, konstrukce sedadla zabraňuje vzniku tlaku na zadním konci.

Pomalu spusťte. Jízděte na krátké 10 až 15 minutové intervaly. Pracujte až 30 minut pět dní v týdnu. Oddělení zdravotnictví a lidských služeb doporučuje 150 minut týdně mírných forem aerobního cvičení.

Polstrovejte spodní část pěnovou nebo gelovou výplní. Umístěte trubky nebo sedáky do sedla, abyste ulehčili bolesti a nepohodlí, které byste mohli cítit při jízdě po kole po koledu.

Přestaňte jezdit na kole pokud pocítíte jakoukoli bolest. To je zvláště důležité, pokud jste během práce dostali stehy. Zrušení stehů při jízdě na kole vyžaduje návštěvu lékaře.