Jak nahradit cilantro v receptech

Stejně populární jako bylinný koriandr je mezi těmi, kteří mají rád intenzivní chuť v čínské, indické nebo latinskoamerické kuchyni, ale může být pro ty, kteří mají jemnější chuťové pohárky. Podle Lucindy Hutse, spisovatele The Herb Companion, může být vyvážená citrusová příchuť cilantru vyvážena přidáním stejně silných ingrediencí, jako jsou chilli, cibule nebo česnek. Ale někdy koriandro potřebuje náhradu. Pokud váš recept volá koriandr – někdy nazývaný koriandrem nebo čínskou petrželkou – a víte, že to není v domácnosti vítané, nebo nemůžete najít koriandr ve své spíže, zvažte alternativu.

Použijte vietnamské koriandro, také nazývané rau ram, pokud nemáte přístup k obyčejnému koriandru, ale stále chcete stejnou silnou chuť, kterou nabízí. Zjistíte, že je snadnější růst v horkém počasí, ale chutná podobně jako skutečná věc.

Náhradní petrželka pro koriandru, pokud je vaším cílem obohatit talíř spíše než dodat chuť, nebo pokud dáváte přednost silné chuti, která je jiná než chuť koriandru. Obě vypadají podobně, ale zatímco koriandro má citrusovou vůni, petrželka má více jako hořká bylina.

Přidejte ječmen v receptech, které vyžadují silnou chuť, ale ne výraznou chuť koriandru. Zjistíte, že ječmen má více obecně lákavou chuť než koriandro.