Jak vařit halibut alaskan

Alaskan nebo Pacific Halibut se nachází v hlubokých studených vodách poloostrova Keani. Vzrušení zachycení jednoho z těchto “soakerů” se vyrovná pouze potěšením z posezení na lahodnou steakovou večeři na aljašském Halibutu. Pokud nemáte dostatek štěstí, abyste chytili jednu z těchto mírných a sladkých plochých ryb, každý rybářský obchod, který stojí za sůl, by měl mít na výběr z čerstvých ryb. Čerstvý halibut by měl být bílý a lesklý, s steaky pocházejícími z většího úlovku a filety z menšího halibuta. Halibut může být pečen, pečený a grilovaný.

Rybí grilování Pravidlo číslo 1: Hrudkový rybí steak trvá zhruba 10 minut k vaření, dalších 10 minut na jeden další palec tloušťky. Připravte marináda: V mělké misce přidejte 2 polévkové lžíce. Z limetky nebo citronové šťávy, 1 polévková lžíce. Čerstvé mleté ​​oregano, 2 lžičky. Olivový olej a 1 lžičku. Citrónová pepř koření. Opláchněte rybí steaky a vysušte papírovým ručníkem. Přidejte ryby a obraťte se na každou stranu s marinádou. Obalte a umístěte do chladničky po dobu 30 minut až 1 hodiny, během této doby nejméně dvakrát otočte steaky.

Před použitím řádně vyčistěte roštu na grilu, aby nedošlo k přilepení steaku nebo filety. Zapněte gril nebo přidejte dřevěné uhlí a světlo. Vždy počkejte, dokud není rošt horký před grilováním halibutských steaků nebo filet.

Pravidlo číslo 2: Před grilováním ujistěte se, že otočíte steak pouze jednou, abyste zabránili tomu, aby se steak přilepil k roštu a rozpadl. Odstraňte ryby z misky a uložte zbývající marinádu. Veškeré bílé steaky ořežte olivovým olejem. Umístěte dobře naolejený halibutský steak na horké grily po dobu tří až pěti minut. Opatrně otočte steak a vařte další tři až pět minut, až se steak snadno odlupuje. Odstraňte z grilu a umístěte na podávací misku. Stlačte šťávu z vápna na každý steak.

Marinujte svůj halibutský steak ve vašem oblíbeném koření nebo použijte recept na minimálně 30 minut v chladničce. Před ohřátím předehřejte troubu na 400 stupňů, jinak by se steak nevaril rovnoměrně.

Kartáč olivového oleje na spodní straně pečicí trouby a odložte. Odstraňte steaky z marinády a velkoryse obalte obě strany steaku se zbývající marinádou. Umístěte steaky do pekáče.

Pekáč umístěte do trouby a pečte po dobu 10 až 15 minut. Nakrájejte olivový olej na každé straně a pečlivě otočte steak, aby se nerozpadl. Vařte dalších sedm až osm minut, až se ryba snadno vlope pomocí vidlice. Vyjměte z trouby a umístěte na podávací misku. Ozdobte citronem nebo vápnem. Mějte na paměti, že se teplota pece liší a podle toho upravte dobu vaření.

Grilovaný

Pečený

Chraňte

Než začnete hrncovat halibut, umístěte troubu o čtyři centimetry od brojleru, který se nachází ve vnitřní straně trouby. Marináda na obou stranách halibutského steaku s receptem po dobu minimálně 30 minut.

Otočte troubu na “Broil” a předehřejte. Odstraňte steaky z marinády a kartáčujte obě strany steaku velkým množstvím olivového oleje.

Steaky umístěte do předehřáté trouby. Pečeme na pět minut, vyjměte z trouby, zbytkem olivového oleje a vraťte se do trouby ještě dalších 5 až 10 minut, nebo dokud se ryba snadno vločky s vidličkou. Umístěte na podávací misku a ozdobte citronem nebo vápnem.