Jak vařit řepa chioggia

Řepa Chioggia, proříznutá středem, odhaluje vzorek soustředných světle červených a bílých kroužků. Nová barevná kombinace a sladká chui Chioggias dělají tuto repliku dědictví oblíbenou pro saláty a přílohy, které dokonce ocení i vybíraví jedlíci. Bohatá a nízký obsah kalorií, tato řepa je chuťovým zdrojem vlákniny. Čerstvě vybral, malá Chioggia řepa přichází na farmáři tržní stánky začínat začátkem léta, právě včas rozjasnit venku vaření sezónu. Dostupné celoročně v obchodě s potravinami s robustním oddělením pro produkci mohou být připraveny větší řepy Chioggia za použití standardních metod na pečení a pečení.

Odřízněte listy Chioggias, ponechte 1 až 2 centimetry stopky a všechny kořeny spojené s každou řepou. Opláchněte řepu pod tekoucí vodou a otřete je měkkou zeleninovou kartáčem, abyste odstranili nečistotu a zrnitost bez propíchnutí kůže řepy.

Umístěte Chioggias do nádoby na vaření. Přidejte vodu na úroveň 1 palce přes vrchol řepy. Nalijte 1 až 2 polévkové lžíce. Z citrónové šťávy nebo octa do vody, aby byly barvy řepy jasné.

Vařte cukrovou řepu na vysokém ohni, dokud se voda neteří, poté zahřejte na “Střední” a nechte řepu opéchnout 25 až 35 minut pro středně velká řepa a 40 až 50 minut pro větší řepu. Vyzkoušejte řepu špičkou ostrého nože, když jsou něžné, vypusťte horkou vodu, naplňte pánvi studenou vodou a kostkami ledu a nechte řepu vychladnout po dobu 5 až 10 minut.

Oleje ochlazené řepy tím, že každý z nich odtáhne papírovou utěrkou, aby se vytáhla vnější kůže. Uchopte stonku jednou rukou a odřízněte kořenový konec nožem drženým v druhé ruce. Pokračujte v krájení řepy v kruzích o tloušťce 1/3-palce, aby se při jejich obsluze zobrazilo dvojtónové zbarvení řepy Chioggia.

Připravte cukrovou řepu Chioggia za účelem pražení trouby tím, že odstraníte všechny, kromě 1 palce listnatých stonků. Nechte kořeny nevyřízené, aby nedošlo k vysušení džusu během procesu vaření. Opravte čistou řepu pod tekoucí vodou.

Barevné řepy umístěte v jedné vrstvě do pekáče. Posypte 2 až 3 lžíce. Vody přes řepu.

Sporák

Trouba

Grilování

Pečeme rýži v troubě při 400 stupních Fahrenheita po dobu 40 až 60 minut, v závislosti na velikosti. Zkontrolujte, zda je řepa měkká vložením špičky ostré nože do největší řepy. Je-li v centru stále ještě tvrdé, vaříme cukrovou řepu dalších 10 až 15 minut a znovu otestujeme.

Chřest ochlaďte při pokojové teplotě. Odřízněte stopky a konce kořenů. Oloupeme řepu ostrým nožem, když nosíme jednorázové rukavice, které chrání ruce před zbarvením, nebo si odtrhnou kůži z papírny papírovým ručníkem. Plátky řepy Chioggia nakrájíme na klíny, aby se ukázaly jejich barevné vzory.

Řezané vařené, oloupané řepy Chioggia nakrájíme na klíny o rozměrech nejvýše 1 1/2 palce v jejich nejhustším místě.

Mrzí olivový olej přes řezané řepy. V případě potřeby přidejte čerstvě mletý černý pepř a sůl soli. Směs jemně promíchejte, aby se pokryla řepa.

Nastavte pokryté řepné klíny na grilu na střední teplotu. Vařte je po dobu pěti až šesti minut, otočením jednou nebo dvakrát, aby se řezy řepy zahřály a vyvinuly světle zlatohnědé grilovací značky.