Jak velkou váhu můžete ztratit s aerobikem?

Aerobní cvičení jsou živé cviky, jako běh nebo plavání, které činí vaše srdce a plíce tvrdě pracující, což zvyšuje množství kyslíku, které cirkuluje v krvi. Při kombinaci s nízkokalorickou dietou může aerobik vést k významnému úbytku hmotnosti. Chcete-li zhubnout s aerobikem, budete muset vypálit více kalorií, než konzumujete a cvičíte pravidelně. Postupně zvyšujte trvání a intenzitu aerobního tréninku pro ještě větší ztrátu hmotnosti.

Vaše aktuální váha může mít vliv na množství váhy, kterou ztratíte, dělat aerobiku. Čím více vážíte, tím více kalorií budete spalovat aerobikem. Například 200-libra člověk, který dělá aerobik s nízkou rázností na 1 hodinu, spálí přibližně 450 kalorií, zatímco člověk, který činí totéž, bude spalovat asi 300 kalorií. Je to proto, že váha je faktor při stanovení bazální metabolické rychlosti – čím vyšší je váha, tím více kalorií budete obvykle vypalovat. Za více než měsíc, za předpokladu, že další kalorií nejsou spotřebovávány, ztrácí asi 200 kg a člověk ztrácí zhruba 2,5 kg.

Typ aerobiku, který děláte, ovlivňuje také množství kalorií, které spalujete, a jakou váhu ztrácíte. Aerobik s nízkým nárazem je pro klouby snazší a spaluje méně kalorií než aerobní aktivity s vysokým nárazem. Aerobik s nízkým nárazem je dobrou volbou pro starší, obézní nebo těhotné osoby. Člověk s kapacitou 150 liber, který provádí vysokou ránu aerobiku po dobu jedné hodiny, vypálí přibližně 480 kalorií, zatímco stejná osoba, která dělá aerobik s nízkým nárazem na hodinu, spálí asi 340 kalorií. Extrémně intenzivní aerobní aktivity, jako Zumba a spinning, mohou vypálit až 800 kalorií za hodinu.

Množství času, které strávíte aerobikem, ovlivní i váhu, kterou ztratíte. Pokud vážíte 150 liber a trénujete aerobik s vysokým nárazem 30 minut třikrát týdně, ztratíte za měsíc o něco méně než 1 libru. Na druhou stranu, pokud uděláte aerobik s vysokým nárazem po dobu jedné hodiny šest dní v týdnu, ztrácíte více než 3 libry každý měsíc. Mějte na paměti, že za účelem ztráty 1 libry za týden musíte spálit 500 kalorií, než denně konzumujete.

Pokus o zhubnutí prostřednictvím cvičení sám může pokoušet vás přehánět vaše cvičení, které mohou vést k zranění. Zvyšte množství váhy, kterou ztrácíte, přidáním zdravých nízkokalorických potravin do vaší stravy a odstraňováním vyšších kalorií a nižších výživných potravin. Například se zbavit česneku chleba s večeří špaget a místo toho jíst malý špenátový salát. Odstraňte dezerty a slané vody a konzumujte spoustu vody, což zlepší sytost.

Vaše aktuální hmotnost

Typ aerobiku

Čas a frekvence

Strava