Jak začít snižovat váhu, když jste obézní

Byť s nadváhou a obezitou může být náročný. Kromě toho, že se necítíte nepříjemně o tom, jak vypadáte a cítíte, může to mít i vaše fyzické a emocionální zdraví. Může být několik věcí, které vás držet zpět od ztráty hmotnosti, zahájení procesu hubnutí je prvním krokem k lepšímu zdraví.

Navštivte svého lékaře a získejte kompletní zdravotní a wellness prohlídky, abyste mohli posoudit vaše základní zdravotní problémy. Vitalní známky zahrnující klidovou srdeční frekvenci, hladinu kyslíku, krevní tlak a váhu mohou poskytnout lékaři obecnou představu o tom, zda je třeba další vyšetření. Může si objednat krevní testy, aby zkontroloval hladinu cholesterolu a provedl rozsáhlý metabolický panel, aby zkontroloval abnormality v krvi. On také půjde s vámi nejlepší dietu a cvičební program založený na vašem zdravotním stavu a potřebách.

Vytvořte dietu, která pro vás pracuje. Zatímco jsou k dispozici stovky druhů stravy, dodržujte doporučené výživové směrnice USDA. USDA také poskytuje tipy, jak vést zdravější životní styl. Přidejte celá zrna do vaší stravy, jíst chudou bílkovinu, vybrat si ovoce a zeleninu, abyste si naplnili jídla, jíst potraviny bohaté na vápník a vyvarovat se zpracovaných potravin.

Přesuňte své tělo – možná budete muset začít pomalu. Americká vysoká škola sportovní medicíny naznačuje, že zdravý dospělý by se měl účastnit 30 minut intenzivního aerobního cvičení denně až 5 dní v týdnu. Začněte s malým procházkou po domově, po schodech místo výtahu, procházením psa a zapojením do venkovních aktivit, jako je zahrádkářství nebo hraní s dětmi.

Nahraďte špatné stravovací návyky za dobré. Zahrnuje grilování jídla namísto smažení, jíst malé jídla po celý den, eliminovat občerstvení pozdního večera a sódy, včetně více vlákniny, čerstvé zeleniny a ryb ve vaší stravě.

Sledujte cvičení a příjem jídla. Mysli na to jako na časopis. To odhalí vaše slabosti a silné stránky. To také může pomoci udržet přehled o plošinách ve vaší hubnutí a zjistit, co pro vás pracuje, pokud jde o dosažení vašich cílů hubnutí.