Jak zvýšit protilátky

Protilátky jsou rozhodující pro funkci imunitního systému. Tyto buňky jsou přítomny v těle, aby se odvrátily nemoci, včetně virů a bakterií, a čím víc máte, tím zdravější budete. Protilátky jsou často vytvářeny prostřednictvím setkání s bakterií nebo virem, což znamená, že pokud jste nebyli nikdy nemocní nebo vystaveni nezdravým prvkům, vaše tělo by nebylo schopno vytvořit protilátky, které by sloužily jako ochrana. Avšak počet protilátek, které máte ve vašem těle, je ovlivněn několika faktory, včetně vaší stravy, úrovně fitness a celkového stavu bytí.

Jezte potraviny s vysokým obsahem vitaminů a minerálů, které prospívají vašemu imunitnímu systému, včetně vitamínu C, vitamínu E, zinku, karotenoidů a omega-3 mastných kyselin. Všechny tyto živiny pomáhají vašemu tělu různými způsoby, jak zvýšit vaše protilátky a zachovat tyto vysoké hladiny. Vitamíny C a E se vyskytují v mnoha druzích ovoce a zeleniny, zejména pomerančů, jahod a plodů. Zinek se nalézá ve velmi vysokých koncentracích u ústřic – zejména u hovězího ústřice – a u krůt. Karotenoidy, jako je beta-karoten – které tělo poté převádí na vitamín A – se nacházejí ve velmi vysokých dávkách v mrkvech, stejně jako v jiné zelenině. Omega-3 mastné kyseliny jsou bohaté na celozrnné a rybí produkty. Můžete také konzumovat doplňky všech těchto látek, které posilují vaše protilátky.

Cvičení několikrát po celý týden – alespoň tři nebo čtyřikrát. Měli byste se také snažit cvičit nejméně 20 nebo 30 minut najednou, přičemž udržujte tep srdce po celou dobu. Cvičení chrání před mnoha závažnými problémy, včetně onemocnění srdce, vysokého cholesterolu, vysokého krevního tlaku a infarktu. Podle Discovery Health může cvičení také zvýšit produkci protilátek až o 300 procent a také zvyšuje přítomnost T-buněk – agresivních buněk, které vyhledávají, napadají a zabíjejí nežádoucí viry a bakterie.

Pracujte na udržení šťastného a uspokojivého životního stylu. Podle společnosti Discovery Health, jednotlivci, kteří hlásí, že jsou obecně spokojeni se svým životem, mají tendenci mít více protilátek ve svém systému. Štěstí může být ovlivněno několika faktory, jako je stres, a také cvičením. To dělá cvičení přínosné mnoha způsoby, protože můžete zvýšit své celkové štěstí tím, že pracuje ven. Společnost Discovery Health uvádí, že zlepšení štěstí prostřednictvím eliminace stresu a úzkosti a integrace činností, které povzbuzují štěstí, může zvýšit protilátky až o 50 procent.