Jak kombinovat surovou zeleninu

Dieta bohatá na zeleninu poskytuje řadu zdravotních přínosů. Podle ministerstva zemědělství Spojených států může stravování bohatá na zeleninu snížit riziko mrtvice, diabetes typu 2 a srdečních chorob. USDA doporučuje jíst dvě až tři šálky zeleniny denně. Získat dostatek čerstvé zeleniny ve své každodenní stravě může být obtížné. Nicméně můžete čerstvou zeleninu smíchat do pohodlného “zeleného hladíčku”, který můžete pít jako občerstvení nebo jídlo.

Vyberte si vaši oblíbenou zeleninu, kterou chcete kombinovat. Pokud jste noví, pít zelené smoothies, začít s jemnou listovou zeleninou, jako je špenát, salát a kale. Ty nezpůsobí, že vaše smoothies jsou ohromně hořké. Nakrájejte 2 šálky zeleniny na malé kousky s nožem a přidejte je do misky.

Nalijte 1 1/2 šálku vody do karafy mixéru. Přidejte 1 šálek vaší zeleniny do mixéru. Zajistěte mixér s víkem a mixér zapněte na vysoké nastavení.

Smíchejte zeleninu po dobu 90 sekund. Zastavte mixér a přidejte další zeleninu. Pokračujte v míchání po dobu 2 minut nebo dokud je směs hladká a stejnoměrná.

Nalijte zelenou omáčkou do sklenky a okamžitě pijte.