Jak udělat kyselé peelingy na obličeji

Kyselé obličejové peelingy jsou kosmetické postupy, které se používají ke snížení vzhledu jemných vrásek, skvrn a poškození sluncem. Kůry mohou omlazovat a obnovit pokožku na obličeji. Aby se řešily různé kožní problémy, kyselé obličejové peelingy prováděné v kanceláři dermatologa se mohou lišit podle typu a koncentrace kyselin. U lehkých nebo povrchních kyselinových peelingů mohou lékaři používat alfa-hydroxykyseliny, které obsahují kyselinu mléčnou, glykolovou nebo ovocnou. Nicméně, můžete udělat kyselé obličeje peeling doma z různých druhů ovoce, které zahrnují ananas a papája.

Do mixéru přidejte čerstvou papáji a ananas a ovoce plněte. Přeneste směs, která by měla mít konzistenci pasty, do skleněné misky. Použijte pouze čerstvé ovoce, aby se tato kyselá kůra na obličej.

Nalijte surový med do pasty papáje a ananasu, mícháme směs v misce s lžící a poté misku stranou.

Nalijte teplou vodu do velké misky, namočte ručník ve vodě a vytlačte z ní přebytečnou vodu.

Umístěte vlhký ručník na obličej po dobu nejméně pěti minut a otevřete póry tváře. Odstraňte ručník a osušte svůj obličej čistým ručníkem.

Ponořte špachotu do směsi ananasu a papáje a použijte ji k roztírání tenké vrstvy slupky na obličej. Nechte kůži zůstat na obličeji po dobu nejméně 15 minut. Zabraňte tomu, abyste směs ve vlasech.

Osušku odlepte z obličeje studenou vodou a poté ji osušte ručníkem. Zatímco ovoce používané v této kůži na obličeji obsahuje přírodní látky, které mohou pomoci při exfoliaci pokožky, med může mít zvlhčující účinek na pokožku obličeje, tvrdí internetová stránka Complete Skin Care Therapy.